De drepte i Kristiansand er obdusert

OBS Redaksjoner må på selvstendig grunnlag vurdere om navn og bilde av siktede skal publiseres: Politiet i Agder har Alwan Ahmed Alawneh som er siktet i forbindelse med dobbeltdrapet i Kristiansand. Foto: Politiet / NTB
OBS Redaksjoner må på selvstendig grunnlag vurdere om navn og bilde av siktede skal publiseres: Politiet i Agder har Alwan Ahmed Alawneh som er siktet i forbindelse med dobbeltdrapet i Kristiansand. Foto: Politiet / NTB Foto: NTB
Artikkelen fortsetter under annonsen

Alwan Ahmed Alawneh, som er siktet for dobbeltdrapet i Kristiansand, er fortsatt ikke pågrepet. Torsdag ble den avdøde kvinnen og datteren obdusert.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Artikkelen fortsetter under annonsen

– De avdøde ble obdusert i Oslo i går. Vi har fått en foreløpig redegjørelse, men jeg kan ikke gå nærmere inn på den, sier politiinspektør Cecilie Pedersen i Agder politidistrikt til NTB.

En mor og hennes åtte år gamle datter ble onsdag ettermiddag funnet døde i sitt hjem i Vågsbygd i Kristiansand.

Politiet mener at de to ble drept. Torsdag gikk de ut og etterlyste jentas far, 46 år gamle Alwan Ahmed Alawneh, med navn og bilde. Han er siktet for dobbeltdrap, og er etterlyst både nasjonalt og internasjonalt.