Tre biler i ulykke i Voss – kvinne til sykehus med luftambulanse
Tre biler var involvert i en trafikkulykke på riksvei 13 i Granvin i Voss natt til tirsdag. En kvinne i 30-årene som hadde gått ut av en av bilene, ble påkjørt.
En bil kjørte først av veien, og en annen bil stoppet opp for å hjelpe til. Da en kvinne som var passasjer i den første bilen, gikk ut i veikanten, ble hun påkjørt av en tredje bil som kjørte av veien fordi sjåføren ble blendet av bil nummer to, opplyser operasjonsleder Sine Mjelde i Vest politidistrikt til Bergens Tidende.
– Det var ganske omfattende, sier Mjelde.
Kvinnen som ble påkjørt, ble først kjørt med ambulanse til Voss sykehus. Deretter ble hun fløyet med luftambulanse til Haukeland universitetssjukehus. Tilstanden hennes var tirsdag morgen fortsatt ukjent for politiet.
Politiet har beslaglagt førerkortet til sjåføren av bil nummer to, som blendet den tredje bilen. Politiet mener glatt veibane trolig var årsaken til at den første bilen kjørte av veien.