
Politiet vil droppe drapssiktelse etter skyteepisode i Oslo

Det var 27. november i år at en 28 år gammel mann ble skutt og drept på Grønland i Oslo. Foto: Javad Parsa / NTB
Politiet vil droppe siktelsen mot mannen som er siktet for medvirkning til drap etter skyteepisoden på Grønland i Oslo 27. november.
Det skriver NRK.
Det var 27. november i år at en 28 år gammel mann ble skutt og drept på Grønland i Oslo.
I forbindelse med hendelsen ble en mann i 20-årene siktet for medvirkning til drapet, men senere løslatt.
– Politiet vurderte at han ikke hadde hatt en aktiv rolle i saken. Den videre etterforskningen tyder heller ikke på at han har hatt en aktiv rolle, sier politiadvokat Kari Kirkhorn til kanalen.
En mann i 30-årene er siktet for drapet. Mannen ble varetektsfengslet i fire uker og politiet vil be om at fengslingen blir forlenget onsdag.
– Siktede har så langt samarbeidet med politiet og gitt en omfattende forklaring. Så langt har han ikke tatt stilling til spørsmålet om straffskyld, sier Kirkhorn.