
134 nye koronasmittede registrert i Oslo siste døgn

Det er registrert 134 nye koronasmittede i Oslo siste døgn. Det er 54 flere enn samme dag i forrige uke.
De siste to ukene er det i snitt blitt registrert 68 smittede per dag i Oslo, men denne uken har tallene økt jevnt og trutt. Mandag ble det registrert 82 nye smittede, dagen etter var tallet 116 og onsdag var tallet 126.
Ikke siden starten av juni har det daglige smittetallet vært så høyt som nå i Oslo. Den 2. og 3. juni ble det meldt om henholdsvis 140 og 128 nye tilfeller i hovedstaden.
Smittetallene er høyest i Stovner bydel. Der ligger smittetrykket nå på 243 smittede per 100.000 innbyggere de siste to ukene. Det er registrert ni nye smittede i bydelen siste døgn.
Deretter følger bydelene Søndre Nordstrand med 220 og Alna med 217. Det laveste smittetrykket er i Nordstrand bydel der tallet er 82 og Nordre Aker med 88.
Totalt er 39.216 Oslo-borgere registrert smittet siden mars i fjor.