Voldsutsatt lærer får ikke saken opp i Høyesterett

Etter å ha tapt i to rettsinstanser, anket Saers til Høyesterett før jul i fjor. I mars ble anken avvist, melder Utdanningsnytt. Illustrasjonsfoto: Gorm Kallestad / NTB scanpix
Etter å ha tapt i to rettsinstanser, anket Saers til Høyesterett før jul i fjor. I mars ble anken avvist, melder Utdanningsnytt. Illustrasjonsfoto: Gorm Kallestad / NTB scanpix Foto: NTB scanpix

Den voldsutsatte Oslo-læreren Clemens Saers får ikke saken sin opp i Høyesterett. Det er klart etter at ankeutvalget nekter saken fremmet.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Saers fikk livsvarige skader da han ble angrepet av en 18 år gammel elev som forsøkte å ta seg inn i klasserommet hans på Oslo handelsgymnasium i mai 2014

Etter å ha tapt i to rettsinstanser, anket Saers til Høyesterett før jul i fjor. I mars ble anken avvist, melder Utdanningsnytt.

Ifølge Saers var skolens ledelse var klar over at eleven kunne være farlig, og de hadde leid inn tre securitasvakter for å passe på eleven noen uker i høstsemesteret 2013. Men lærerne ble ikke informert, og Saers valgte å gå rettens vei for å få skadeerstatning.