17. mai-toget i Stavanger avlyst

Det norske flagget vaier i vinden 17. mai, men i Stavanger blir det ikke noe barnetog i år på grunn av koronavirusutbruddet.
Det norske flagget vaier i vinden 17. mai, men i Stavanger blir det ikke noe barnetog i år på grunn av koronavirusutbruddet. Foto: Terje Pedersen / NTB scanpix

Den ordinære nasjonaldagsfeiringen i Stavanger er avlyst. Alle bydelsarrangementene er også avlyst, og ingen får gå i tog, melder NRK.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

– Vi planlegger for en fin feiring, men den skjer digitalt, sier Ann Sesilie Tekfeldt, som er leder for 17. mai-komiteen i Stavanger, til kanalen.

Kommunen jobber nå med en teknisk løsning for å kunne strømme arrangementene gjennom dagen. Det er blant annet planlagt en festforestilling fra Stavanger konserthus.

Tidligere har Trondheim og flere mindre kommuner avlyst 17. mai-toget. Ifølge NRK er det tirsdag kveld ventet en beslutning om hvordan nasjonaldagen skal feires også i hovedstaden.