Bassengbonanza førte til vanningsforbud
Inderøy kommune i Trøndelag har sett seg nødt til å innføre vanningsforbud i én uke etter at mange innbyggere har kjøpt seg plaskebasseng.
Artikkelen fortsetter under annonsen
Den siste uken har sommervarmen lagt seg over store deler av landet, og fredag var det tropedag i 15 av 18 fylker. Det gjør at mange vil kjøle seg ned, enten det er i sjøen eller i et plaskebasseng i hagen.
Store plaskebasseng har imidlertid skapt utfordringer for Inderøy kommune. Fredag innførte kommunen vanningsforbud i én uke som følge av høyt vannforbruk, ifølge Adressa.
– Bruk sjøen som badeplass i stedet for vannbasseng hjemme. Det er varmt i sjøen også, sier enhetsleder for kommunalteknikk Erlend Rotmo Slapgård til avisen.
Det høye vannforbruket fører ifølge Slapgård til at kommunen ikke klarer å rense nok vann til å fylle opp høydebassengene i vann-nettet. Kommunen tar derfor tidlig grep slik at innbyggerne sikres nok drikkevann.