
Kvinne (43) død etter voldshendelse i Hurum tirsdag

Kvinnen (43) som ble funnet hardt skadd i Hurum tirsdag, døde på Oslo universitetssykehus torsdag ettermiddag. Samboeren er pågrepet.
Politiet opplyser til NTB fredag at kvinnen som ble funnet var hardt skadd og hadde en alvorlig hodeskade.
Politiadvokat ved Sørøst politidistrikt Temina Sharif forteller at politiet på nåværende tidspunkt er i gang med teknisk og taktisk etterforskning for å forsøke å få klarhet i hendelsesforløpet.
– Den siktede mannen vil bli avhørt så fort dette lar seg gjennomføre, opplyser hun i en pressemelding fra politiet.
Sharif forteller til NTB at hun ikke kan komme med ytterligere opplysninger på nåværende tidspunkt.
Funnet hjemme
Politiet og AMK fikk tirsdag morgen melding om at en kvinne var hardt skadd i hjemmet sitt i Hurum. Det var kvinnens samboer som varslet AMK. Politiet rykket ut til adressen sammen med ambulanse.
Kvinnen ble fløyet med luftambulanse til Oslo universitetssykehus med alvorlige skader. Hun ble erklært død torsdag.
Samboer siktet
Politiet har i etterkant valgt å sikte kvinnens samboer (58) i forbindelse med hendelsen. Mannen er siktet for grov kroppsskade med døden til følge. Han er videre varetektsfengslet i to uker med full isolasjon og brev- og besøksforbud og forbud mot aviser og kringkasting.
Sharif forteller at samboeren nekter straffskyld.
Han har fått oppnevnt Ketil Magnus Berg som sin advokat.