Mann dømt for trusler mot kongefamilien og statsministeren
Mannen var tiltalt for å ha sendt flere brev til Slottet, Stortinget, Politiets utlendingsenhet og flere privatpersoner. Konvoluttene inneholdt blant annet sprøyter og brev med trusler om at han sto i ledtog med Anders Behring Breivik, at han ville bombe Norge, kidnappe deler av kongefamilien, og at den som stakk seg på sprøytene ville dø.
I Borgarting lagmannsrett erkjente mannen at det var han som hadde skrevet brevene og lagt ved sprøytene. Han mente imidlertid at retten måtte anse ham som utilregnelig. Forsvareren hans mente at 23-åringen måtte ha hatt vrangforestillinger da han sendte trusselbrevene.
Retten kom imidlertid fram til at mannen må regnes som tilregnelig og fastsatte straffen til ett år og tre måneder i fengsel. Ti måneder av straffen gjøres betinget med en prøvetid. Resten av straffen anses som ferdig sonet gjennom den tiden mannen har sittet varetektsfengslet.