14-åring døde av skader etter sykkelulykke

En 14 år gammel gutt døde av skadene han pådro seg etter en sykkelulykke på Båsmoen i Rana kommune i Nordland, opplyser Universitetssykehuset i Tromsø.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Gutten ble utsatt for et trafikkuhell fredag kveld.

– En syklist og en bil kolliderte, sier påtaleleder Linda Frønes Rømma ved Nordland politidistrikt til NTB.

14-åringen ble først fraktet med ambulanse til Helgelandssykehuset i Mo i Rana. Senere ble han sendt med luftambulanse til Universitetssykehuset i Tromsø.

– Vi ønsker foreløpig ikke å gå i detalj om hendelsesforløpet. Dette er noe vi kommer tilbake til, men etterforskningen av hendelsen fortsetter i dagene framover, sier Rømma.

Politiet fikk melding om trafikkuhellet i 20-tiden fredag kveld. Gutten døde av alvorlige skader på sykehuset i natt. Kommunen har opprettet et kriseteam for å ivareta pårørende.