
Petter Stordalen og Gunhild Stordalen flytter fra hverandre

Petter Stordalen (56) og kona Gunhild Stordalen (40) flytter fra hverandre. Det melder VG.
– Det føles rart å sende ut informasjon om noe så privat, men for å unngå rykter og spekulasjoner, velger vi å være åpne om at vi fra midten av november kommer til å flytte fra hverandre, sier de to i en pressemelding.
De understreker ifølge VG at de fortsatt er hverandres beste venner og støttespillere etter 14 år sammen.
– Mitt livs kjærlighet
I pressemeldingen skriver Gunhild at de har vært sammen gjennom opp- og nedturer, som gjør at de alltid vil ha et unikt forhold.
– Vi har sammen funnet ut at vi ønsker tid til å gjøre det vi brenner for hver for oss. Vi er fortsatt hverandres beste venner og støttespillere, sier hun.
De møttes for første gang i 2005 og giftet seg i 2010 i et storslagent bryllup i Marokko.
– Gunhild er mitt livs kjærlighet, og dette forandrer ikke mitt engasjement for henne eller hennes kampsaker. Vi kommer til å fortsette å støtte hverandre i alt fremover også, sier Petter ifølge Dagbladet.
Artikkelen fortsetter under annonsenArtikkelen fortsetter under annonsenÅpen om sykdom
Gunhild Stordalen er kjent som grunnlegger og president i EAT Foundation. Hun sitter også i styret i Nordic Choice.
I oktober 2014 ble hun diagnostisert med den den livstruende bindevevssykdommen systemisk sklerose. Siden har hun vært åpen om den alvorlige sykdommen.
I mange år har Petter Stordalen vært en kjent hotelleier og investor. Forrige uke ble det kjent at hotellkongen hadde kjøpt reiseselskapet Ving.