
Moa avsluttet måltørken i Enga-seier

Stavanger (NTB): Mohammed Abdellaoue scoret da Vålerenga knuste Vikings håp om fjerdeplassen i eliteserien med 2-0-seier.
Siddisene hadde i teorien et håp om fjerdeplassen i eliteserien før kampen mot VIF. Den kan med RBK-seier i cupfinalen gi europaligaspill neste sesong.
Men det håpet knuste Oslo-laget da Mohammed Abdellaoue avsluttet sin åtte kamper lange måltørke og Magnus Grødem scoret sitt første eliteseriemål.
Dermed ender Vålerenga, som ikke sikret seg eliteseriespill neste sesong før i nest siste serierunde, på 10. plass.
– Vi er ikke like gode i annenomgang som vi skulle ønske vi er, men borteseier er borteseier. Hadde vi hatt like mange poeng på våren som i høst hadde vi kjempet om medalje, men all ære til gutta, sa Vålerengas avtroppende trener Kjetil Rekdal til TV 2. Han går nå fast over i en rolle som sportssjef med Ronny Deila som trener.
– Tiendeplass er kjempeskuffende, men vi må se på hvorfor vi ligger der. Høsten har vært godkjent. Vårsesongen var en katastrofe av ulike grunner, så får vi få inn mer stabilitet og prestere stabilt helg etter helg, fortsatte Rekdal. (©NTB)