Abbott: Ingen begrensning på leting etter fly
Australias statsminister Tony Abbott sa mandag at det ikke er satt noen tidsbegrensning på letingen etter det forsvunne malaysiske flyet i Indiahavet.
Artikkelen fortsetter under annonsen
Totalt var 20 båter og fly med da letingen mandag ble gjenopptatt etter flyet som forsvant for tre uker siden med 239 mennesker om bord.
– Letingen blir trappet opp, ikke ned, sa Abbott etter å ha møtt letemannskapene på flyene i Perth mandag. Han la til at de skylder de pårørende å fortsette letingen, for å finne et svar på mysteriet.
Flere familier har vært kritiske til Malaysias håndtering av situasjonen, inkludert statsminister Najib Razaks beslutning om å si at alt tydet på at flyet hadde styrtet i Indiahavet.
Abbott avviste kritikken mot Razak og sier at alle bevisene tyder på at flyet gikk ned i Indiahavet.
Les også: «Svart boks»-søker er dagevis unna målet
En mengde gjenstander er observert i havet der man tror flyet kan ha styrtet, 1.100 kilometer vest for Perth på Australias vestkyst.
Men ingen av gjenstandene som hittil er hentet opp fra havet, stammer fra flyet.
Leteområdet er et isolert havområde på størrelse med Norge, og amerikanske marineeksperter sier man ikke kan snevre inn området før det er funnet vrakdeler som antyder klarere hvor styrten skjedde.