Meny

Norges tropp i Sotsji-OL

Norge sender 118 utøvere til OL i Sotsji 7.-23. februar. Foto: Reuters / NTB scanpix.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Følgende utøvere er tatt ut i den norske troppen til OL i Sotsji 7.-23. februar, totalt 118 utøvere:

Aking:

Menn: Jo Alexander Koppang, Thor Haug Nørbech, Tønnes Stang Rolfsen.

Alpint:

Kvinner: Mona Løseth, Nina Løseth, Ragnhild Mowinckel, Lotte Smiseth Sejersted

Menn: Leif Kristian Haugen, Kjetil Jansrud, Aleksander Aamodt Kilde, Henrik Kristoffersen, Sebastian Solevåg, Aksel Lund Svindal.

Curling:

Menn: Thomas Ulsrud (skip), Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Marcus Høiberg (reserve).

Fristil:

Kvinner: Tiril Sjåstad Christiansen (slopestyle), Marte Høie Gjefsen (skicross), Hedvig Wessel (kulekjøring)

Menn: Aleksander Aurdal (slopestyle), Øystein Bråten (slopestyle), Per-Kristian Hunder (slopestyle), Andreas Håtveit (slopestyle), Didrik Bastian Juel (skicross), Thomas Borge Lie (skicross), Jon Anders Lindstad (halfpipe), Christian Mithassel (skicross).

Hopp:

Kvinner: Line Jahr, Maren Lundby, Helena Olsson Smeby.

Menn: Anders Bardal, Anders Fannemel, Anders Jacobsen, Rune Velta, Daniel André Tande.

Kombinert:

Jørgen Graabak, Håvard Klemetsen, Mikko Kokslien, Magnus Krog, Magnus Moan.

Kunstløp:

Kvinner: Anne Line Gjersem.

Ishockey, menn:

Målvakter: Lars Haugen (Dinamo Minsk), Lars Volden (Espoo Blues), Steffen Søberg (Vålerenga).

Backer: Alexander Bonsaksen (Vålerenga), Jonas Holøs (Lokomotiv Jaroslavl), Henrik Solberg (Stavanger), Daniel Sørvik (Vålerenga), Ole-Kristian Tollefsen (Färjestad), Mats Trygg (Lørenskog), Henrik Ødegaard (Missouri Mavericks).

Løpere: Morten Ask (Vålerenga), Anders Bastiansen (Färjestad), Robin Dahlstrøm (Örebro), Kristian Forsberg (Modo), Mads Hansen (Storhamar), Marius Holtet (Färjestad), Sondre Olden (Vålerenga), Ken André Olimb (Düsseldorf), Mathis Olimb (Frölunda), Mats Rosseli Olsen (Frölunda), Niklas Roest (Karlskoga), Martin Røymark (Färjestad), Per-Åge Skrøder (Modo), Patrick Thoresen (SKA St. Petersburg), Mats Zuccarello Aasen (New York Rangers).

Langrenn:

Kvinner: Marit Bjørgen, Celine Brun-Lie, Maiken Caspersen Falla, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Therese Johaug, Heidi Weng, Kristin Størmer Steira, Ingvild Flugstad Østberg.

Menn: Eirik Brandsdal, Tord Asle Gjerdalen, Anders Gløersen, Pål Golberg, Ola Vigen Hattestad, Chris André Jespersen, Finn Hågen Krogh, Petter Northug, Eldar Rønning, Sjur Røthe, Martin Johnsrud Sundby, Didrik Tønseth.

Skiskyting:

Kvinner: Tora Berger, Tiril Kampenhaug Eckhoff, Ann Kristin Aafedt Flatland, Synnøve Solemdal, Fanny Welle-Strand Horn, Elise Ringen

Menn: Ole Einar Bjørndalen, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø, Emil Hegle Svendsen, Lars Berger, Vetle Sjåstad Christiansen.

Skøyter:

Kvinner: Hege Bøkko, Camilla Helene Hallås Farestveit, Mari Hemmer, Ida Njåtun.

Menn: Håvard Bøkko, Espen Aarnes Hvammen, Håvard Holmefjord Lorentzen, Simen Spieler Nilsen, Sverre Lunde Pedersen.

Snowboard:

Kvinner: Kjersti Buaas (slopestyle), Hilde Katrine Engeli (parallel), Silje Norendal (slopestyle), Helene Olafsen (snowboard cross).

Menn: Torstein Horgmo (slopestyle), Ståle Sandbech (slopestyle), Gjermund Bråten (slopestyle), Stian Sivertzen (snowboard cross), Emil André Ulsletten (slopestyle).

Populært

Velkommen til debatt

ABC Nyheter ønsker velkommen til debatt om det meste. Men vi krever at du er saklig og viser respekt for menneskene sakene handler om og dine meddebattanter. Regler for kommentering finner du her.

Tor Strand, redaktør.

comments powered by Disqus