Meny

Slik spilles første runde i cupen

Klanen gledet seg over 5-0-seier mot Ørn Horten i 1. runde i cupen i 2008. I år blir Lyn motstander. (Foto: Heiko Junge/Scanpix)

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Det blir gjensyn med klassikeren Lyn-Vålerenga.

Oppsettet for 1. runde i fotball-NM for herrer ble offentliggjort i dag, og det er duket for et nytt oppgjør mellom de gamle Oslo-rivalene Lyn og Vålerenga.

Lyns førstelag gikk konkurs i 2010, men klubben fortsetter satsingen og spiller denne sesongen i 3. divisjon etter å ha rykket opp fra 4. i fjor.

Før konkursen var Lyn-Vålerenga et av de største oppgjørene i norsk fotball, og det blir nok utsolgt på Frogner stadion når lagene møtes 1. mai.

Her er alle cupkampene (tippeligalagenes kamper i fet skrift):

Tirsdag  1. mai kl. 18.00:

Østsiden – Skeid

Sprint/Jeløy – Mjøndalen

Askim – Fredrikstad

Holmlia – Sarpsborg  08

Lyn – Vålerenga

Røa – Hønefoss

Lommedalen – Stabæk

Skjetten – Lillestrøm

Høland – Strømmen

Hauerseter – Ullensaker/Kisa

Eidsvold Turn – Kongsvinger

Faaberg – Ham Kam

Drammen – Bærum

Solberg – Strømsgodset

Runar – Sandefjord Fotball

Urædd – Notodden

Gvarv – ODD Grenland

Donn – Start

Flekkefjord - Viking

Staal Jørpeland – Sandnes Ulf

Rosseland – Bryne

Avaldsnes – FK Haugesund

Austevoll – Nest-Sotra

Bjarg – Brann

Arna-Bjørnar – Fyllingsdalen

Voss – Fana

Florø – Sogndal

Spjelkavik – Træff

Skarbøvik – Grorud

Tornado Måløy – Hødd

Herd – Aalesund

Sunndal – Molde

Tiller – Rosenborg

Kristiansund BK – Buvik

KIL/Hemne – Nardo

Strindheim – Byåsen

Stjørdals-Blink – Levanger

Verdal – Ranheim

Namsos – Mo

Tverlandet – Bodø/Glimt

Mjølner – Finnsnes

Harstad – Senja

Salangen – TUIL

Lyngen Karnes – Alta

Porsanger – Tromsø


Onsdag 2. mai kl. 18.00

Moss – Elverum

Follo – Raufoss

Oslo City – Nybergsund IL Trysil

Kjelsås – Birkebeineren

Ottestad – Brumunddal

Lillehammer – Lørenskog

Gjøvik FF – Nesodden

Valdres – Frigg

Jevnaker – Asker

Kvik Halden – Ørn Horten

FK Tønsberg – KFUM Oslo

Fram Larvik – Pors Grenland

Arendal – Flekkerøy

Vindbjart – Jerv

Egersund – Mandalskameratene

Vidar – Randaberg

Stavanger – Ålgård

Øystese – Vard

Haugesund Os – Åsane

Les flere nyheter

Populært