
Spøker for Jacobsens dansekarriere på TV

Eks-skihopper Anders Jacobsen ligger fortsatt på sykehus og lørdag må han være klar for danseskoene. Ellers er han ferdig i det TV2-sendte underholdningsprogramet «Skal vi danse».
Reglene i «Skal vi danse» sier at dersom en deltaker ikke kan møte opp til direktesendingen på lørdager, uansett grunn, må vedkommende forlate konkurransen.
Anders Jacobsen ble tirsdag denne uken innlagt på sykehus hvor han senere ble operert for blindtarmbetennelse.
Og Jacobsen ligger fortsatt på sykehus.
- Han hviler nå på sykehuset, og så tar vi dette time for time og hører hvordan det utvikler seg. Han er jo ikke i tipp topp form, siden han er operert, men han har lyst til å komme tilbake selv, sier Unn Grethe Berge til Dagbladet fredag.
Dagbladet skriver videre at Berge mener det er 50/50 for at den tidligere toppidrettsutøveren blir å se på skjermen lørdag kveld.
- Det er en kabal som skal gå opp, med leger og med Anders. Men det er Anders selv som bestemmer til syvende og sist, regner jeg med.
- Vi er optimistiske, vi, sier hun til avisen.
Lørdag skal han og dansepartner Elena Bokoreva Wiulsrud etter planen danse jive til låten «La det swinge» av Bobbysocks.