Meny

Alt gikk Moldes vei

Aalesundskeeper Sten Grytebust fortviler etter å ha fomlet ballen i mål i de første sekundene av eliteseriekampen i fotball mellom Aalesund og Molde på Color Line Stadion i Ålesund søndag kveld. Foto: Svein Ove Ekornesvåg / Scanpix

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Ole Gunnar Solskjærs Molde ligner mer og mer et gullag i eliteserien. Aalesunds gavmilde åpning banet vei for Moldes 3-1-seier søndag.

Fakta eliteserien fotball menn søndag:
Eliteserien fotball menn søndag, 21. runde:

Fredrikstad- Strømsgodset 1-1 (1-0)

7785 tilskuere

Mål: 1-0 Tarik Elyounoussi (45), 1-1 Ola Kamara (str.65).

Dommer: Per Ivar Staberg, Harstad.

Gule kort: Raio Piiroja, Etzaz Hussain, Fredrikstad, Alfred Sankoh, Mohammed Abu, Alexander Aas, Strømsgodset.

Lagene:

Fredrikstad (4-4-2): Lasse Staw – Vidar Martinsen, Jørgen Horn, Raio Piiroja, Joachim Thomassen – Amin Askar (Simen Rafn fra 83.), Etzaz Hussain, Andreas Landgren (Khalifa Jabbie fra 75.), Mads Hansen (Alexander Ruud Tveter fra 89.) – Tarik Elyounoussi, Celso Borges.

Strømsgodset (4-3-3): Adam Larsen Kwarasey – Glenn Andersen, Alexander Aas, Kim André Madsen, Lars Christopher Vilsvik – Alfred Sankoh (Fredrik Nordkvelle fra 43.), Mohammed Abu, Anders Ågnes Konradsen – Øyvind Storflor, Ola Kamara (Eirik Markegård fra 79.), Muhamed Keita (Tokmac Nguen fra 67.).

- - -

Lillestrøm-Sogndal 0-3 (0-1)

5191 tilskuere

Mål: 0-1 Ørjan Hopen (35), 0-2 Ole Jørgen Halvorsen (69), 0-3 Even Hovland (76).

Dommer: Trygve Kjensli, Nesodden.

Gult kort: Steinar Pedersen, Lillestrøm, Ole Jørgen Halvorsen, Ørjan Hopen, Sogndal.

Lagene:

Lillestrøm (4-4-2): Stefan Logi Magnusson – Karim Essediri, Steinar Pedersen, Frode Kippe, Lars Kristian Eriksen (Pål Steffen Andresen fra 46.) – Ohi Omoijuanfo (Mathis Bolly fra 46.), Paul Obiefule, Effiom Otu Bassey, Erling Knudtzon – Bjørn Bergmann Sigurdarson, Fredrik Gulbrandsen.

Sogndal (5-4-1): Kenneth Udjus – Mats Solheim, Isak Scheel, Even Hovland, Per Egil Flo, Henrik Furubotn – Ole Jørgen Halvorsen, Ørjan Hopen, Ahyee Aye Elvis, Cato Hansen – Eirik Bakke (Ulrik Flo fra 78.).

- - -

Start – Sarpsborg 1-0 (1-0)

5984 tilskuere

Mål: 1-0 Espen Hoff (34).

Dommer: Kristoffer Helgerud, Lier.

Gult kort: Rolf Daniel Vikstøl, Branislav Milicevic, Start, Hugues Wembangomo, Sarpsborg.

Lagene:

Start (4-4-2): Alexander Lund Hansen – Amin Nouri (Avni Pepa fra 79.), Jesper Mathisen, Bård Borgersen, Rolf Daniel Vikstøl – Ernest Asante, Solomon James Owello, Espen Søgård, Christer Kleiven (Olav Tuelo Johannesen fra 72.) – Ole Martin Årst, Espen Hoff (Branislav Milicevic fra 85.).

Sarpsborg (4-4-2): Joachim Heier – Magnar Ødegaard, Ole Christoffer Heieren Hansen, Kjetil Berge, Hugues Wembangomo – Stanley Ihugba, Joackim Jørgensen, Claes Jørgensen (Mohamed Elyounoussi fra 77.), Morten Giæver – Mohammed Ahamed Jama (Tom Erik Breive fra 69.), Martin Wiig.

- - -

Viking – Stabæk 1-0 (0-0)

12.584 tilskuere

Mål: 1-0 King Gyan Osei (74). Dommer: Svein-Erik Edvartsen, Hamar. Gult kort: André Danielsen, Viking, Vegar Eggen Hedenstad, Stabæk.

Lagene:

Viking (4-3-3): Rune Almenning Jarstein – Håkon Skogseid, Johan Lædre Bjørdal, Indridi Sigurdsson, Trond Erik Bertelsen – Christian Landu Landu, King Gyan Osei, Valon Berisha – Yann-Erik de Lanlay, Erik Nevland (Björn Andersson fra 86.), Trond Olsen (Veton Berisha fra 74.).

Stabæk (4-5-1): Jon Knudsen – Vegar Eggen Hedenstad, Morten Morisbak Skjønsberg, Jørgen Hammer, Bjarni Ólafur Eiríksson (Tor Marius Gromstad fra 57.) – Johan Andersson, Pálmi Rafn Pálmason, Mikkel Diskerud, Pontus Farnerud, Alain Junior Ollé Ollé (Marcus Bergholtz fra 69.) – Torstein Andersen Aase (Fredrik Brustad fra 69.).

- - -

Aalesund – Molde 1-3 (0-2)

10.677 tilskuere

Mål: 0-1 Sten Grytebust (selvmål 1), 0-2 Magne Hoseth (27), 0-3 Makhtar Thioune (75), 1-3 Magnus Sylling Olsen (90).

Dommer: Espen Berntsen, Fart.

Gult kort: Magnus Sylling Olsen, Jonatan Tollås Nation, Aalesund, Knut Olav Rindarøy, Molde.

Lagene:

Aalesund (4-2-1-3): Sten Grytebust – Enar Jääger, Daniel Arnefjord (Jonatan Tollås Nation fra 46.), Ville Jalasto, Jo Nymo Matland (Sander Post fra 46.) – Fredrik Stensøe Ulvestad, Peter Orry Larsen (Kjell Rune Sellin fra 86.) – Michael Barrantes Rojas – Christian Myklebust, Magnus Sylling Olsen, Demar Phillips.

Molde (4-3-3): Espen Bugge Pettersen – Magne Simonsen, Vegard Forren, Kristoffer Paulsen Vatshaug, Knut Olav Rindarøy (Daniel Berg Hestad fra 39.) – Magne Hoseth (Makhtar Thioune fra 71.), Jo Inge Berget, Magnus Wolff Eikrem – Joshua Gatt, Davy Claude Angan, Mattias Moström (Zlatko Tripic fra 88.).

Spilt lørdag:

Vålerenga – Haugesund 3-2 (1-1)

10.977 tilskuere

Mål: 1-0 Harmeet Singh (25), 1-1 Alexander Toft Søderlund (44), 2-1 Fegor Ogude (50), 3-1 Morten Berre (57), 3-2 Thomas Sørum (89).

Dommer: Dag Vidar Hafstad, Kolstad.

Gult kort: Harmeet Singh, Stefan Strandberg, Vålerenga, Andrés Már Johannesson, Thomas Sørum, Haugesund.

Lagene:

Vålerenga (4-2-1-3): Lars Hirschfeld – Stefan Strandberg, Fegor Ogude, André Muri, Freddy dos Santos – Kristofer Hæstad (Andreas Nordvik fra 31.), Harmeet Singh – Bojan Zajic – Morten Berre, Veigar Páll Gunnarsson (Chuma Anene fra 85.), Håvard Nielsen.

Haugesund (4-4-2): Per Morten Kristiansen – Are Tronseth, Vegard Skjerve, Andrés Már Johannesson, Joakim Våge Nilsen (Chris Pozniak fra 64.) – Daniel José Bamberg (Kristoffer Haraldseid fra 84.), Trygve Nygaard (Umaru Bangura fra 64.), Ugonna Anyora, Alexander Toft Søderlund – Nikola Djurdjic, Thomas Sørum.

Spilt fredag:

Brann – Tromsø 1-1 (1-1)

11.639 tilskuere

Mål: 1-0 Rodolph Austin (str. 23), 1-1 Mostafa Abdellaoue (45).

Dommer: Tommy Skjerven, Kaupanger.

Gult kort: Birkir Már Sævarsson, Brann, Saliou Ciss, Serigne Modou Kara Mbodji, Tromsø.

Lagene:

Brann (4-2-3-1): Piotr Leciejewski – Birkir Már Sævarsson, Zsolt Korcsmár, Lars Grorud, Hassan El Fakiri – Rodolph Austin, Carl-Erik Torp – Erik Mjelde, Diego Guastavino (Fredrik Haugen fra 64.), Chukwuma «Bentley» Akabueze (Kristoffer Larsen fra 82.) – Kim Ojo (Tadas Labukas fra 88.).

Tromsø (4-4-2): Robin Malmkvist – Hans Norbye, Fredrik Björck, Miika Koppinen, Saliou Ciss – Remi Johansen (Magnus Andersen fra 46.), Serigne Modou Kara Mbodji (Thomas Holm fra 78.), Ruben Yttergård Jenssen, Thomas Drage – Sigurd Rushfeldt (Steffen Nystrøm fra 68.), Mostafa Abdellaoue.

- - -

Spilles mandag: Rosenborg – Odd Grenland.

- - -

Neste runde, fredag 9/9: Stabæk – Tromsø. Lørdag 10/9: Strømsgodset – Viking. Søndag 11/9: Haugesund – Lillestrøm, Odd Grenland – Fredrikstad, Sogndal – Aalesund, Vålerenga – Start, Molde – Brann. Mandag 12/9: Sarpsborg – Rosenborg.

Det tok bare et snaut minutt før gjestene kunne juble. Joshua Gatt gjorde det pent ute på høyresiden. Fra nesten død vinkel sendte han ballen mot mål. Aalesund-keeper Sten Grytebust var ytterst upatent da han rotet ballen inn.

– Det var en teknisk feil av meg, og jeg tar det på min kappe at vi kom bakpå 0-1 med en gang. Jeg var muligens feilposisjonert, og så glapp jeg ballen, sa Grytebust etter kampen.

Les også: Gyan-perle reddet Viking

Om 0-1 var av den billige sorten, kom 0-2 etter virkelig pent angrepsspill. Davy Claude Angan fant Magne Hoseth. Veteranen fintet borte en AaFK-er før han løftet ballen pent i mål.

Molde var maksimalt effektiv i førsteomgangen og fikk i tillegg et mål i ren gave.

– Molde spiller på et høyere nivå enn oss. Det er flinke til å utnytte sjansene sine, og det er ikke rart at de scorer tre mål på færre sjanser enn vi bruker på å score ett, sa Aalesund-trener Kjetil Rekdal, som var fornøyd med måten laget spilte på.

Kontroll

Alle lagene rett bak Molde brukte også serierunden til å tape poeng. Dermed taler det meste for at MFK tar sitt aller første seriegull.

Klubben har annenplasser hele sju ganger, sist i 2009. Men Solskjær har fått en fin start på trenerjobben. 14 seirer på 21 kamper er det blitt så langt i år. Det gir Molde er seiersprosent på 66.

Les også: Vålerenga-seier i underholdende kamp

– Jeg er svært fornøyd med kampen. Det er synd at det er landskamppause nå, for det ser ut som om spillerne er i form. Vi må bare fortsette å vinne og prestere og ikke tenke på de andre lagene bak oss, sa Solskjær.

Det er i øyeblikket åtte poeng ned til Tromsø (én kamp til gode) på annenplass. Molde har vunnet sju av sine åtte siste seriekamper. I tillegg råder Solskjær over den bredeste og beste stallen i eliteserien.

Pause

Det var ikke så lett å se søndag. AaFK var spillemessig best. Molde-keeper Espen Bugge Pettersen spilte en kjempekamp bak et lag som ofte ga fra seg store og farlige rom.

– Bugge Pettersen er blitt mye bedre i feltet og spilte en ny god kamp. I tillegg var forsvarsspillet veldig bra. Vegard Forren var i en klasse for seg, mente Solskjær.

El-Hadji Makhtar Thioune skjøt inn 3-0 et kvarter før slutt. Grytebust så ikke utgangen på skuddet og var helt utspilt.

Aalesund fikk svært dårlig betalt etter spill og sjanser. Trøstemålet kom først helt på tampen ved Magnus Sylling Olsen. Molde hadde marginene på sin side flere ganger. Det kjennetegner ikke sjelden et virkelig topplag.

– Jeg har ikke så mye å klage på i dag, men vi savner en spiss som scorer mål. Mange brenner sjanser hos. Nå skal det bli godt å få trene igjen etter det tøffe programmet og ikke bare spille kamper, sa Rekdal.

Landskamppausen (Island og Danmark) gir eliteserien to ukers pause. Molde fortsetter sin gulljakt med hjemmekamp mot Brann 11. september.Aalesund reiser til Sogndal samme dag.

Se tabell nederst.

(©NTB)

Les flere sportsnyheter her

Les flere nyheter her

TABELL:

Molde81125-122561417-181921142542-3044
Tromsø92027-92914410-14720106437-2336
Brann63216-112142420-221421105636-3335
Stabæk51414-151652322-191720103736-3433
Strømsgodset82123-9261358-1862095631-2732
Lillestrøm61321-181933521-17122194842-3531
Haugesund63127-132130813-2292193940-3530
Vålerenga43214-101542512-14142085726-2429
Rosenborg51219-91625314-14111876533-2327
Viking54214-9192178-2072175922-2926
Fredrikstad43414-12153069-15920731023-2724
Aalesund50410-101523512-1991973922-2924
Odd Grenland33417-191232410-11111965827-3023
Sogndal43310-8152267-1482065917-2223
Start42521-20141096-23321521427-4317
Sarpsborg41414-151303810-26320441224-4116

Nedrykk: To siste.

Takk for at du abonnerer

Motta våre nyheter via Messenger

Jeg godtar brukvervilkårene
Mer fra ABC Nyheter
Siste fra forsiden
05:44 Putin på plass for møte med Kim i Vladivostok05:31 Dette skjedde i natt05:11 Mann i 70-årene ranet og knivstukket i Bærum05:00 Sánchez i tet foran valget i Spania05:00 Nord universitet holder beredskapsøvelse inspirert av Viking Sky04:40 Carlos Ghosn løslates mot ny kausjon04:39 16-årig sjåfør til sykehus etter utforkjørsel04:22 Brexit betyr slutten for britiske lokalpolitikere i EU-land04:10 Politisk kaos og sviktende sikkerhet ga grobunn for radikalisering på Sri Lanka04:05 Luftvern kan koste opp mot 10 milliarder kroner03:04 Mann dømt for rasistdrap henrettet i Texas03:03 Skudd og skrik kan høres under politiøvelse i Oslo02:44 Innvandrerkvinner bak tre av ti fødsler i fjor02:24 Irans utenriksminister ut mot USA01:55 Prins William besøker New Zealand01:40 Agenda-rådgiver advarer mot å hente hjem norske IS-foreldre01:25 Overraskende stort underskudd for Tesla01:24 Godstog med brannfarlig gods sporet av i Nordland00:48 Byggearbeidere brøt røykeforbud i Notre-Dame00:20 Tre medlemmer av Sudans militærjunta går av00:20 Høyre vil språkteste barnehagebarn00:01 Politiet: Fire gjengledere fengslet i Oslo23:59 Facebooks overskudd halvert – kan få milliardbot23:55 Ny smell for Solskjær, tapte hjemme mot byrivalen23:37 Microsoft gjør det bedre enn forventet22:55 Ny smell for Solskjær, tapte hjemme mot byrivalen22:54 Wolverhampton ga Arsenal bank22:41 Iran advarer USA om konsekvenser av oljesanksjoner22:07 Hegerbergs Lyon jublet for seriegull21:12 Norwegian enige med Boeing om utsettelse av levering av 14 MAX-fly20:36 Boligblokk i brann i Sør-Sverige20:27 Massesøksmål mot norske oppdrettskjemper i USA20:24 «Norsk» James Bond-film lanseres torsdag20:13 Dagbladet: Manchester United kommer til Norge i sommer19:49 Alle LO-topper tjener mer enn én million19:03 Henla anmeldelse mot Ullevål sykehus18:53 To mistenkelige dødsfall i Trondheim18:30 Japans regjering beklager tvangssteriliseringer av titusener18:19 To menn dømt til fengsel for bruktbilsvindel18:09 Trump truer Mexico med å sende væpnede soldater til grensen17:50 – Det er jo bare centimetere opp til der folk sover. Jeg får helt vondt16:53 Krigen har satt Jemen over 20 år tilbake i tid16:32 Ambassadøren overleverte kondolanseprotokoll til Maren Uelands foreldre16:14 Søreide forferdet over henrettelser i Saudi-Arabia16:12 Sokndal-ordføreren: – Det har vært veldig dramatisk16:09 Skotsk leder vil ha ny folkeavstemning15:36 Mitter gir seg som sjef for alpinherrene15:16 Rekordmange klager på humorinnslag i NRK15:12 Grenseløs grensehandel i påsken14:54 Solskjær nummer to på sparke-listen14:50 Skogbrann i Halden – helikopter bistår med slukking14:43 Full kirke og pølsefest for Jon Skolmen14:27 Boeings overskudd krymper14:17 Tyske velgere aner ikke hvem kandidatene til EU-valget er14:15 Nå kommer dommen i den 20 år gamle Sjøvegan-saken14:14 Tyrkisk politi stanset folkemord-markering13:51 Politisjefen på Sri Lanka får sparken etter terroraksjonen13:50 Det heter ikke NSB lenger13:27 Brann i Vestfold under kontroll13:22 Sør-Norge må forberede seg på nedbørshelg13:22 Kulturprofil tiltalt for åtte voldtekter12:44 Vindkraftutbygger sammenlignes med naziokkupasjonen12:24 Innrømmer triksing – nå tar Arbeidstilsynet grep12:06 Tolv drept i eksplosjon i Idlib11:52 Chelsea-manageren må svare for utbrudd11:27 USA om rystende tall i ny rapport: – Vi forbeholder oss retten til selvforsvar11:14 Tesla med viktige nyheter i natt11:09 Dagpengeutbetalingene gikk ned i fjor10:56 Én kvinne blant selvmordsbomberne på Sri Lanka10:49 Åpner for å redusere Ødegaards prislapp10:35 Fortsatte å misbruke jente (14) etter at han fikk vite hvor gammel hun var09:31 Tottenham-manageren bønnfaller Eriksen09:30 Savnede dansker på Sri Lanka funnet i god behold09:26 Stor skogbrannfare en rekke steder i landet09:16 Ikke like ille for XXL som fryktet09:16 Drev butikker – forsynte seg med pengene09:11 Forskere: Klimautslipp fra oljesand undervurderes09:07 Minister: 60 pågrepet etter angrepene på Sri Lanka09:07 FpU vil ha pant på snusbokser08:01 Mistet kona, fikk lungebetennelse, drypp og infarkt07:39 Følg direkte: Trine Skei Grande møter til muntlig spørretime07:17 «Outstanding» Johannessen venter i norsk CL-duell07:10 Skogbrannen i Lyngdal nær slukket06:52 Uhell på Moss stasjon sørger for nye forsinkelser på Østfoldbanen06:46 Heiberg: – Nå hører jeg faktisk på min kone06:28 Nasdaq og S&P 500 satte nye rekorder på Wall Street06:26 Fengselsstraff for demokratiledere i Hongkong06:25 Guardiola før Solskjær-møte: – Old Trafford er ikke skremmende lenger06:11 Ny leder utnevnt i Greenpeace Norge06:10 Tre av fire SAS-fly kan bli stående på bakken fredag06:00 Dette skjer i dag05:55 Sri Lanka: Antall døde har steget til 35905:55 Sjeldne saksofoner stjålet fra samler05:52 Beboerne i Sokndal puster lettet ut05:30 Dette skjedde i natt05:30 Kim framme i Vladivostok05:22 Krav om å slette stemmer i Istanbul-valg avvist05:00 Ropstad varsler et tydeligere KrF04:50 Raymond Johansen: – De nye læreplanene er dårlig nytt for gutter04:46 New Zealand har ingen informasjon om kobling til Sri Lanka-angrep
Siste nytt
05:44VerdenPutin på plass for møte med Kim i Vladivostok05:31NorgeDette skjedde i natt05:11NorgeMann i 70-årene ranet og knivstukket i Bærum05:00VerdenSánchez i tet foran valget i Spania05:00NorgeNord universitet holder beredskapsøvelse inspirert av Viking Sky04:40VerdenCarlos Ghosn løslates mot ny kausjon04:39Norge16-årig sjåfør til sykehus etter utforkjørsel04:22VerdenBrexit betyr slutten for britiske lokalpolitikere i EU-land04:10VerdenPolitisk kaos og sviktende sikkerhet ga grobunn for radikalisering på Sri Lanka04:05NorgeLuftvern kan koste opp mot 10 milliarder kroner03:04VerdenMann dømt for rasistdrap henrettet i Texas03:03NorgeSkudd og skrik kan høres under politiøvelse i Oslo02:44NorgeInnvandrerkvinner bak tre av ti fødsler i fjor02:24VerdenIrans utenriksminister ut mot USA01:55VerdenPrins William besøker New Zealand01:40NorgeAgenda-rådgiver advarer mot å hente hjem norske IS-foreldre01:25VerdenOverraskende stort underskudd for Tesla01:24NorgeGodstog med brannfarlig gods sporet av i Nordland00:48VerdenByggearbeidere brøt røykeforbud i Notre-Dame00:20VerdenTre medlemmer av Sudans militærjunta går av00:20NorgeHøyre vil språkteste barnehagebarn00:01NorgePolitiet: Fire gjengledere fengslet i Oslo23:59VerdenFacebooks overskudd halvert – kan få milliardbot23:55SportNy smell for Solskjær, tapte hjemme mot byrivalen23:37VerdenMicrosoft gjør det bedre enn forventet22:55SportNy smell for Solskjær, tapte hjemme mot byrivalen22:54SportWolverhampton ga Arsenal bank22:41MakroøkonomiIran advarer USA om konsekvenser av oljesanksjoner22:07SportHegerbergs Lyon jublet for seriegull21:12PengerNorwegian enige med Boeing om utsettelse av levering av 14 MAX-fly20:36VerdenBoligblokk i brann i Sør-Sverige20:27NæringslivMassesøksmål mot norske oppdrettskjemper i USA20:24Kultur«Norsk» James Bond-film lanseres torsdag20:13SportDagbladet: Manchester United kommer til Norge i sommer19:49PengerAlle LO-topper tjener mer enn én million19:03Helse og livsstilHenla anmeldelse mot Ullevål sykehus18:53NorgeTo mistenkelige dødsfall i Trondheim18:30VerdenJapans regjering beklager tvangssteriliseringer av titusener18:19MotorTo menn dømt til fengsel for bruktbilsvindel18:09PolitikkTrump truer Mexico med å sende væpnede soldater til grensen17:50Norge– Det er jo bare centimetere opp til der folk sover. Jeg får helt vondt16:53VerdenKrigen har satt Jemen over 20 år tilbake i tid16:32VerdenAmbassadøren overleverte kondolanseprotokoll til Maren Uelands foreldre16:14PolitikkSøreide forferdet over henrettelser i Saudi-Arabia16:12NorgeSokndal-ordføreren: – Det har vært veldig dramatisk16:09PolitikkSkotsk leder vil ha ny folkeavstemning15:36SportMitter gir seg som sjef for alpinherrene15:16KulturRekordmange klager på humorinnslag i NRK15:12PengerGrenseløs grensehandel i påsken14:54SportSolskjær nummer to på sparke-listen14:50NorgeSkogbrann i Halden – helikopter bistår med slukking14:43KulturFull kirke og pølsefest for Jon Skolmen14:27PengerBoeings overskudd krymper14:17PolitikkTyske velgere aner ikke hvem kandidatene til EU-valget er14:15NorgeNå kommer dommen i den 20 år gamle Sjøvegan-saken14:14VerdenTyrkisk politi stanset folkemord-markering13:51VerdenPolitisjefen på Sri Lanka får sparken etter terroraksjonen13:50NorgeDet heter ikke NSB lenger13:27NorgeBrann i Vestfold under kontroll13:22NorgeSør-Norge må forberede seg på nedbørshelg13:22KulturKulturprofil tiltalt for åtte voldtekter12:44NorgeVindkraftutbygger sammenlignes med naziokkupasjonen12:24NorgeInnrømmer triksing – nå tar Arbeidstilsynet grep12:06VerdenTolv drept i eksplosjon i Idlib11:52SportChelsea-manageren må svare for utbrudd11:27VerdenUSA om rystende tall i ny rapport: – Vi forbeholder oss retten til selvforsvar11:14MotorTesla med viktige nyheter i natt11:09PengerDagpengeutbetalingene gikk ned i fjor10:56VerdenÉn kvinne blant selvmordsbomberne på Sri Lanka10:49SportÅpner for å redusere Ødegaards prislapp10:35NorgeFortsatte å misbruke jente (14) etter at han fikk vite hvor gammel hun var09:31SportTottenham-manageren bønnfaller Eriksen09:30VerdenSavnede dansker på Sri Lanka funnet i god behold09:26NorgeStor skogbrannfare en rekke steder i landet09:16PengerIkke like ille for XXL som fryktet09:16NorgeDrev butikker – forsynte seg med pengene09:11VerdenForskere: Klimautslipp fra oljesand undervurderes09:07VerdenMinister: 60 pågrepet etter angrepene på Sri Lanka09:07PolitikkFpU vil ha pant på snusbokser08:01Helse og livsstilMistet kona, fikk lungebetennelse, drypp og infarkt07:39PolitikkFølg direkte: Trine Skei Grande møter til muntlig spørretime07:17Sport«Outstanding» Johannessen venter i norsk CL-duell07:10NorgeSkogbrannen i Lyngdal nær slukket06:52NorgeUhell på Moss stasjon sørger for nye forsinkelser på Østfoldbanen06:46Helse og livsstilHeiberg: – Nå hører jeg faktisk på min kone06:28PengerNasdaq og S&P 500 satte nye rekorder på Wall Street06:26VerdenFengselsstraff for demokratiledere i Hongkong06:25SportGuardiola før Solskjær-møte: – Old Trafford er ikke skremmende lenger06:11NorgeNy leder utnevnt i Greenpeace Norge06:10ReiseTre av fire SAS-fly kan bli stående på bakken fredag06:00NorgeDette skjer i dag05:55VerdenSri Lanka: Antall døde har steget til 35905:55VerdenSjeldne saksofoner stjålet fra samler05:52NorgeBeboerne i Sokndal puster lettet ut05:30NorgeDette skjedde i natt05:30VerdenKim framme i Vladivostok05:22VerdenKrav om å slette stemmer i Istanbul-valg avvist05:00PolitikkRopstad varsler et tydeligere KrF04:50NorgeRaymond Johansen: – De nye læreplanene er dårlig nytt for gutter04:46VerdenNew Zealand har ingen informasjon om kobling til Sri Lanka-angrep
Populært