
- Weiner går av

Kilder sier den skandalerammede politikeren Anthony Weiner vil trekke seg fra stillingen sin i dag.
Den amerikanske kongressmannen har de siste ukene vært ute i hardt vær. Weiner, som er gift, har innrømmet å ha sendt utfordrende bilder av seg selv til flere forskjellige kvinner.
Weiner har nå annonsert en pressekonferanse klokken 20.00, hvor han ifølge amerikanske medier kommer til å annonsere at han fratrer sin stilling.
Ifølge NTB skal han onsdag kveld amerikansk tid ha gitt det demokratiske partiets gruppeleder i Representantenes hus, Nancy Pelosi, beskjed om at han kaster kortene.
Fallende stjerne
Demokratene skal ha blitt stadig mer bekymret for at sexskandalen skal skade partiets image.
Weiner, som representerer deler av Brooklyn og Queens, var ansett som en stigende stjerne i det demokratiske partiet, og en kandidat til å bli ordfører i New York. Etter at skandalen ble kjent, har han imidlertid fått signaler fra flere i sitt eget parti om at han burde gå av.
Artikkelen fortsetter under annonsenArtikkelen fortsetter under annonsenLes også: Pelosi ber Weiner om å trekke seg
Da Weiner først ble konfrontert med saken, valgte han å benekte alle anklagene. Han påsto i flere dager at hackere hadde infilitrert Twitter-kontoen hans, før han på en tv-overført pressekonferanse ga en gråtkvalt tilståelse.
I permisjon
Weiner ba etter innrømmelsen om permisjon fra Kongressen for en kort periode, og sa han ville søke behandling for å bli «en bedre ektemann og en sunnere person». Han har hittil fremstått som bestemt på å bli i sin stilling.
President og partifelle Barack Obama sa tidligere i uken at han ville ha trukket seg fra stillingen hvis han var Weiner, og at han synes han har fornedret seg selv og sin familie.
Les også: Obama: Var jeg Weiner, ville jeg gått av