Kvinne steinet til døde

Medlemmer av al-Shabaab viser muskler i en demonstrasjon i Somalias hovedstad Mogadishu. De ekstremistiske islamistene har innført en streng fortolkning av sharia i områdene de kontrollerer. Foto: REUTERS / Omar Faruk / SCANPIX
Dette er den andre henrettelsen i sitt slag denne måneden, opplyser somaliske tjenestemenn.
Mannen som skal ha deltatt i det angivelige utroskapen, ble dømt til hundre piskeslag av den al-Shabaab-oppnevnte dommeren Sheikh Ibrahim Sheikh Abdirahman.
Flere hundre personer skal ha bivånet steiningen, som fant sted i landbyen Eelbon sør i Somalia.
Al-Shabaab, som praktiserer en streng tolkning av de islamske sharialovene, utkjemper en blodig borgerkrig mot den somaliske sentralregjeringen. Om lag 19.000 sivile har mistet livet i konflikten siden 2007.
Islamistbevegelsen beskyldes for å ha forgreninger til al-Qaida, noe enkelte medlemmer av al-Shabaab har bekreftet. (©NTB)