Start-spillernes herlige revansj

<div>Mads Stokkelien, Start, jubler etter 2-2 scoringen under eliteseriekampen i fotball mellom Start og Sandefjord i Kristiansand onsdag kveld. Foto: Tor Erik Schrøder / SCANPIX.</div>
Mads Stokkelien, Start, jubler etter 2-2 scoringen under eliteseriekampen i fotball mellom Start og Sandefjord i Kristiansand onsdag kveld. Foto: Tor Erik Schrøder / SCANPIX.

<pStart-spillerne var på revansjejakt etter 0-5 for Stabæk, men måtte kjempe hardt mot Sandefjord onsdag. Da var det kanskje ekstra deilig at det ble 3-2-seier.</p

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Start – Sandefjord 3-2 (1-2)

6627 tilskuere

Mål: 0-1 Fenan Selcinovic (10), 1-1 Bård Borgersen (17), 1-2 Erik Mjelde (21), 2-2 Mads Stokkelien (77), 3-2 Geir Ludvig Fevang (str. 85).

Dommer: Brage Sandmoen, Kjelsås.

Gult kort: Martin Jensen, Sandefjord.

Lagene:

Start (4-4-1-1): Kenneth Høie - Hunter Freeman, Clarence Goodson, Bård Borgersen, Branislav Milicevic - Cristian Bolaños, Solomon James Owello, Petter Bruer Hanssen, Espen Børufsen (Jesper Mathisen fra 90.) - Geir Ludvig Fevang - Mads Stokkelien.

Sandefjord (4-4-2): Espen Bugge Pettersen - Olav Zanetti, Birger Madsen, Espen Nystuen, Martin Jensen - Fenan Selcinovic (Marciano José do Nascimento fra 67.), Ebrima Sohna, Rune Hansen (Alexander Gabrielsen fra 81.), Erik Mjelde - Samuel Isaksen, Admir Rascic (Malick Mane fra 65. (©NTB)).

Sandefjord så ut til å ri av stormen og sikre 2-1-seier i Kristiansand onsdag. Men et Start-lag anført av unggutten Mats Stokkelien ga aldri opp, og kjempet hardt for å komme tilbake i kampen.

Og Stokkelien ville helst gjøre det på utsøkt vis. 18 minutter før full tid forsøkte unggutten seg med et saksespark, men ballen smalt i tverrliggeren. Stokkelien ga imidlertid ikke opp.

Bare fem minutter senere var han på ferde igjen. Nok en gang valgte han å forsøke seg med et saksespark, men i stedet for å skyte opp, skjøt han lavt. Da endte ballen også i mål. Like etter ordnet Geir Ludvig Fevang seier fra straffemerket.

Det ga Start en deilig revansj. Forrige rundes 0-5-tap for Stabæk sved. Det skulle revansjeres foran egne supportere onsdag.

Effektivt

Det virket vanskelig mot et dødelig effektivt Sandefjord. Gjestene sto med bare en borteseier før onsdagens oppgjør, men hadde målteften i behold.

I de eksplosive åpningsminuttene scoret blåtrøyene på to av to sjanser. Fenan Selcinovic ordnet 1-0 med et skudd som gikk i stolpen, så i Start-keeper Kenneth Høie og i mål.

Bård Borgersen utlignet, før Erik Mjelde igjen ga gjestene ledelsen. Vertene ga imidlertid ikke opp og kjempet seg tilbake i kampen.

I kjølvannet av Stokkeliens nydelige redusering, fikk Geir Ludvig Fevang prøve seg fra straffemerket. Han gjorde ingen feil og ga vertene en etterlengtet revansj.

For Sandefjord er 2-1-seieren over Lyn Oslo 26. april fortsatt årets eneste borteseier. (©NTB)

ELITESERIEN FOTBALL MENN
Rosenborg53013-41852018-71715105031-1135
Odd Grenland61019-6190629-1361567228-1925
Vålerenga32311-121142116-10141574427-2225
Molde32210-91142112-8141474322-1725
Start43118-9152329-1391566327-2224
Stabæk33117-8122246-881555523-1620
Brann32111-81123312-1391455423-2120
Viking23311-1293226-6111555517-1820
Aalesund3238-9112136-1171453614-2018
Sandefjord33212-10121248-1451545620-2417
Fredrikstad40310-7121257-1451552817-2117
Lillestrøm22210-981438-1471436518-2315
Tromsø1426-8722412-1681536618-2415
Strømsgodset42212-10140162-1111543814-2115
Bodø/Glimt3238-11110255-1721534813-2813
Lyn Oslo0528-1051346-961518614-1911

Nedrykk: To siste. Kval: Tredje siste. (©NTB)

Personvernpolicy