Meny

Kombinasjonsfond nøkkeltall

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Oversikten viser de viktigste nøkkeltallene for kombinasjonsfond.

Les mer om kombinasjonsfond

Kombinasjonsfond
Les mer om kombinasjonsfond.

Strategier kombinasjonsfond
Her finner du strategiene som kombinasjonsfondene oppgir.

Løpende avkastning
Sjekk hva fondet har gitt av avkastning i forskjellige perioder.

Kalenderårsavkastning kombinasjonsfond
Denne oversikten viser avkastning hvert år fra 2004 til og med 2010.

Kombinasjonsfond er delt inn i tre typer:

- Internasjonale kombinasjonsfond
- Livssyklusfond
- Norske kombinasjonsfond

Kolonnen for Minsteinnskudd viser det minste innskuddet du kan gjøre den første gangen. Senere kan innskuddene være lavere.

Kostnadene: FV er det årlige forvaltningshonoraret. K+S er summen av kjøps- og salgskostnader. 5 år er summen av de årlige forvaltningskostnadene, samt kjøps- og salgskostnadene i løpet av en femårsperiode.

Avkastning: Avkastningene de tre siste kalenderårene.


MinsteKostnaderAvkastning
Fondinnsk.5 årFVK+S201020092008
Internasjonale kombinasjonsfond
Alfred Berg Optimal Allokering25 00012,251,753,510,5327,18-25,42
Atlas Absolutt10 00012,522,515,316,56-28,26
Danske Invest Aktiv Formuesforvaltning1 00011,051,752,313,8621,483,45
Delphi Kombinasjon1 0009,21,51,711,4130,26-25,08
DnB NOR Aktiv 301 000510


DnB NOR Aktiv 501006,251,25010,1421,41-20,5
DnB Nor Aktiv 705 0007,51,5012,9626,15-24,08
DnB NOR Kompass5 0006,251,2507,5512,38-4,35
Handelsbanken Fond i Fond 501 0008,51,60,513,73,41-18,6
Nordea Plan 1010040,804,779-0,7
Nordea Plan 301005,310,37,3513,87-9,37
Nordea Plan 501006,51,20,510,1118,94-17,64
Nordea Plan 651007,651,40,6511,4322,24-23,7
Nordea Plan 801008,31,50,812,9125,88-29,37
Nordea Stabil Avkastning10071,30,55,9417,24-13,25
ODIN Flex1 0006,751,3509,89

ODIN Konservativ1 0005107,65

ODIN Horisont1 0008,51,7011,8

Storebrand Aktiv Allokering10013,223,28,5722,8-20
Storebrand Kombinasjon1009,71,33,215,817,36-20,64
Terra Kombinasjon500 0004,50,61,56,6619,45
Terra Total1 000111,53,51734,31-21,38
Vekterfond Balansert5 0009,71,33,28,6617,07-18,13
Vekterfond Offensiv5 00010,71,53,29,7821,47-27,73
Vekterfond Trygg5 0007,950,953,26,8211,99-6,23
Livsyklusfond
DnB NOR 20203007,51,5021,5673,28-52,18
Storebrand SPAR 202010040,808,732,63-24,76
Storebrand SPAR 203010022,50,91811,9149,43-37,08
Storebrand SPAR 204010051014,3160,41-46,43
Norske kombinasjonsfond
Alfred Berg Kombi25 00010,81,53,312,9120,85-16,51
Carnegie Multifond1 000101,2412,5434,62-25,11
Orkla Finans Kombi25 0008,151,22,1524,2852,16-29,4
Pareto Aktiv500 000111,53,525,2570,08-50,24



MinsteKostnaderAvkastning

Fondinnsk.5 årFVK+S200920082007

Internasjonale kombinasjonsfond

Alfred Berg Optimal Allokering25 00012,251,753,5027,18-25,42

Atlas Absolutt10 00012,502,002,5016,56-28,262,46

Danske Invest Aktiv Formuesforvaltning1 00011,051,752,3021,483,45-7,26

Delphi Kombinasjon10 00010,001,502,5030,26-25,085,70

DnB NOR Kombinasjonsfond1008,101,401,1021,41-20,500,36

DnB NOR Kompass5 0007,601,301,1012,38-4,351,30

DnB Nor Optimal5 00010,601,901,1026,15-24,082,68

Handelsbanken Fond i Fond 501 00011,501,603,503,41-18,600,10

Nordea Plan 1010 0004,000,800,009,00-0,70

Nordea Plan 3010 0005,301,000,3013,87-9,37

Nordea Plan 5010 0006,501,200,5018,94-17,64

Nordea Plan 6510 0007,651,400,6522,24-23,70

Nordea Plan 8010 0008,301,500,8025,88-29,37

Nordea Stabil Avkastning10 0007,501,301,0017,24-13,25-1,25

Postbanken Folkefond5 0007,601,301,1012,37-4,201,04

Postbanken Fremtid5 00010,701,901,2025,35-26,302,79

Postbanken Kombispar1 0008,101,401,1019,65-19,481,03

Storebrand Aktiv Allokering10013,502,003,5022,80-20,00-1,56

Storebrand Kombinasjon1009,701,303,2017,36-20,64-0,87

Terra Kombinasjon500 0004,500,601,50

Terra Total1 00011,001,503,5034,31-21,38-4,56

Vekterfond Balansert5 0006,701,300,2017,07-18,132,18

Vekterfond Offensiv5 0007,701,500,2021,47-27,731,76

Vekterfond Trygg5 0004,950,950,2011,99-6,232,35

Livssyklusfond

DnB NOR 20203008,601,501,1073,28-52,1811,84

Storebrand SPAR 20101008,501,202,5011,57-5,334,33

Storebrand SPAR 202010010,001,502,5032,63-24,767,33

Storebrand SPAR 203010010,001,502,5049,43-37,089,49

Storebrand SPAR 204010010,001,502,5060,41-46,4311,44

Norske kombinasjonsfond

Alfred Berg Kombi25 00010,801,503,3020,85-16,516,62

Carnegie Multifond1 00010,001,204,0034,62-25,118,70

Orkla Finans Kombi25 0009,651,203,6552,16-29,404,80

Pareto Aktiv500 00011,001,503,5070,08-50,246,01

Takk for at du abonnerer

Motta våre nyheter via Messenger

Jeg godtar brukvervilkårene
Mer fra ABC Nyheter
Siste fra forsiden
17:57 Løshunder gjorde thailandsk strand til barnas skrekk17:56 Dark Room-tiltalt dømt til tre og et halvt års fengsel17:46 IAEA: Iran etterlever atomavtalen17:15 Kriminelle bander infiltrerer svensk flyplass: – Har vært enkeltsaker i Norge17:05 Greta Thunberg ledet klimaprotest i Paris16:46 Schmid med nytt VM-sølv, ti år etter, Frenzel vant16:12 Nils Johan Semb slutter som sportssjef for herrelandslaget16:09 Jonas Gahr Støre har fått nok av Giske-saker16:04 Kongress-demokrater legger fram forslag for å stanse mur15:51 Englands statskirke dropper regel om søndags-gudstjenester15:50 Alle de norske hopperne videre til storbakkerennet i VM15:23 Buss og trailer involvert i ulykke på E6 i Nordland14:54 Giske gir opp kampen om plass i arbeidsutvalget14:37 Ingen skadd i snøskred i Ørsta14:08 Ble «truet med VG-sak» om Giske ble innstilt13:59 Forskere fant skilpadde de trodde var utryddet13:59 Omstridt IT-løsning innføres i Norge13:48 Tidligere israelsk e-offiser: Frykter ny storkrig13:25 Bjørn Dæhlie satser på leiligheter på Hafjell13:08 Biskop grep inn i konflikt – to prester fjernet12:52 Klopp: – Ingen tvil om at Solskjær er United-manager neste sesong12:35 Høyesterett forkaster Eirik Jensens anke12:26 Odds alvorlig syke datter får husleieøkning på 90 prosent12:12 Kraftig jordskjelv i Ecuador12:05 Norden vil ha fotball-VM i 202711:59 Halve Norge saltes og strøs før helgeutfarten11:30 VM-hodebryet tårner seg opp for Sverige11:27 Snø i Los Angeles – dét har ikke skjedd siden 196211:16 Valgkomiteen skal revurdere Giske-innstilling11:00 Chelsea nektes å kjøpe spillere i to overgangsvinduer10:59 3,4 millioner har flyktet fra Venezuela10:30 Laveste ekteskapstall på 25 år10:29 India vil hindre at vann går til Pakistan10:24 Nå er det 5.328.000 innbyggere i Norge10:14 Dette faget skal bu elevane på hundreårets krise10:04 Solskjær krysser fingrene for stjerneduo før gigantoppgjøret09:48 Spent Johaug før VM-returen, millionrush i vente09:47 Belgisk klimaaktivist skuffet over Norge09:46 Færre innvandrer til Norge09:45 Johaug og Jacobsen gråt gledestårer for Eide09:42 Sundby håper han går under radaren08:17 Storfavoritten Johaug: – Det blir en stor dag07:55 Israelsk minister vil ikke be Polen om unnskyldning07:49 Giske krever unnskyldning07:46 Nike-aksjen falt etter at spektakulær skofadese rammet supertalent07:45 Mann sendt til sykehus med alvorlige stikkskader i Oslo07:44 Japansk sonde landet på asteroide07:36 Israelsk romfartøy på vei mot månen07:23 Vanlig gatelys? Nei, dette er faktisk mye smartere07:19 OL-kvoteplasser trukket fra verdenscupstevne i skyting grunnet politisk konflikt07:13 Zuccarello: – Jeg har hatt veldig mange fine år her06:55 Skar: – Ingen har vært i nærheten06:39 Glatte veier flere steder i landet06:30 Suksess eller fiasko for Riiber i VM-byen06:29 Amerikanere refser Smollett for å ha forsøkt å splitte landet06:19 Undersøkelse: Eggstokkoperasjon ofte unødvendig06:05 Dopinghistorier: Holdt på urinen i 24 timer, hoppet ut av vinduet og livstruende syk av feil blod06:00 Moxnes ber om strakstiltak mot dårlig skodde vogntog05:50 Dette skjer i dag05:30 Dette skjedde i natt05:23 Strømmen tilbake i Møre og Romsdal05:09 Dømt til livsvarig fengsel for bilmassakre i Australia04:45 Kraftig brann i bilforretning i Hokksund04:44 Nicaraguas president vil til forhandlingsbordet04:41 Krisemåling for Frp03:42 Ruud imponerte igjen, til kvartfinale i Rio de Janeiro03:34 To av El Chapos sønner siktet i USA03:33 17-åring utsatt for grovt ran på tog i Asker03:11 HBO saksøkt etter Michael Jackson-dokumentar02:08 Tidligere Trump-rådgiver fikk rettsreprimande02:07 Aktivister trekker falske sedler etter kritikk fra Norges Bank01:39 200 amerikanske soldater blir igjen i Syria00:43 Kvinne avdramatiserer Giske-video00:24 Boasson Hagen syk, bryter i Algarve00:13 4.000 nordmenn pådrar seg korsbåndsskader hvert år23:54 Arsenal slo tilbake etter flaut tap og avanserte i europaligaen23:51 Chelsea sendte Andreas Vindheims Malmö ut av europaligaen23:19 Ulset utenfor pallen på normaldistansen23:06 Guaido på vei mot grensa til Colombia22:41 Alle insektene i Norge skal telles22:17 Vitner: – Drapssiktede i Haugesund truet bilister med stokk22:05 Høgre føreslår fråværsgrense i ungdomsskulen22:03 USA og Kina gjør nytt forsøk på å få slutt på handelskrigen21:39 IS-jente ber britiske myndigheter vise nåde21:09 Fikk ikke kjøre videre med denne stikkende ut20:56 – Stortingets spørretime er vårt Paradise Hotel20:31 Ikea gir Zlatan köttbullar for resten av livet20:11 Kvinnen i Giske-videoen: – Dette var ikke noe mer enn en dans19:57 Iversen oppgitt over Ustjugov: – Det virker som han er litt ukontrollerbar19:39 Knust Skistad ville låse seg inne på rommet19:24 The Monkees-bassist Peter Tork er død19:20 Bronsevinner Eide: – Det har vært den tøffeste tiden i livet mitt19:04 Norsk IS-terrorist vil dø for sekten i Syria18:56 Klopp: – Solskjær hører hjemme i en toppklubb18:45 To til sykehus etter arbeidsulykke på Romerike18:28 Falla-gullet ga full glede etter tøff høst for Eide18:11 Skulle nesten tro varebilen var lastet med bly...18:06 Salmonellasmitte påvist i fem fylker18:06 Klæbo og Iversen går lagsprinten18:01 Monsen: – Johannes brydde seg ikke
Siste nytt
17:57VerdenLøshunder gjorde thailandsk strand til barnas skrekk17:56NorgeDark Room-tiltalt dømt til tre og et halvt års fengsel17:46VerdenIAEA: Iran etterlever atomavtalen17:15NorgeKriminelle bander infiltrerer svensk flyplass: – Har vært enkeltsaker i Norge17:05VerdenGreta Thunberg ledet klimaprotest i Paris16:46SportSchmid med nytt VM-sølv, ti år etter, Frenzel vant16:12SportNils Johan Semb slutter som sportssjef for herrelandslaget16:09PolitikkJonas Gahr Støre har fått nok av Giske-saker16:04VerdenKongress-demokrater legger fram forslag for å stanse mur15:51VerdenEnglands statskirke dropper regel om søndags-gudstjenester15:50SportAlle de norske hopperne videre til storbakkerennet i VM15:23NorgeBuss og trailer involvert i ulykke på E6 i Nordland14:54PolitikkGiske gir opp kampen om plass i arbeidsutvalget14:37NorgeIngen skadd i snøskred i Ørsta14:08PolitikkBle «truet med VG-sak» om Giske ble innstilt13:59VerdenForskere fant skilpadde de trodde var utryddet13:59NorgeOmstridt IT-løsning innføres i Norge13:48NorgeTidligere israelsk e-offiser: Frykter ny storkrig13:25PengerBjørn Dæhlie satser på leiligheter på Hafjell13:08NorgeBiskop grep inn i konflikt – to prester fjernet12:52SportKlopp: – Ingen tvil om at Solskjær er United-manager neste sesong12:35NorgeHøyesterett forkaster Eirik Jensens anke12:26PengerOdds alvorlig syke datter får husleieøkning på 90 prosent12:12VerdenKraftig jordskjelv i Ecuador12:05SportNorden vil ha fotball-VM i 202711:59NorgeHalve Norge saltes og strøs før helgeutfarten11:30SportVM-hodebryet tårner seg opp for Sverige11:27VerdenSnø i Los Angeles – dét har ikke skjedd siden 196211:16PolitikkValgkomiteen skal revurdere Giske-innstilling11:00SportChelsea nektes å kjøpe spillere i to overgangsvinduer10:59Verden3,4 millioner har flyktet fra Venezuela10:30Helse og livsstilLaveste ekteskapstall på 25 år10:29VerdenIndia vil hindre at vann går til Pakistan10:24NorgeNå er det 5.328.000 innbyggere i Norge10:14NorgeDette faget skal bu elevane på hundreårets krise10:04SportSolskjær krysser fingrene for stjerneduo før gigantoppgjøret09:48SportSpent Johaug før VM-returen, millionrush i vente09:47VerdenBelgisk klimaaktivist skuffet over Norge09:46NorgeFærre innvandrer til Norge09:45SportJohaug og Jacobsen gråt gledestårer for Eide09:42SportSundby håper han går under radaren08:17SportStorfavoritten Johaug: – Det blir en stor dag07:55VerdenIsraelsk minister vil ikke be Polen om unnskyldning07:49PolitikkGiske krever unnskyldning07:46PengerNike-aksjen falt etter at spektakulær skofadese rammet supertalent07:45NorgeMann sendt til sykehus med alvorlige stikkskader i Oslo07:44VerdenJapansk sonde landet på asteroide07:36VerdenIsraelsk romfartøy på vei mot månen07:23MotorVanlig gatelys? Nei, dette er faktisk mye smartere07:19SportOL-kvoteplasser trukket fra verdenscupstevne i skyting grunnet politisk konflikt07:13SportZuccarello: – Jeg har hatt veldig mange fine år her06:55SportSkar: – Ingen har vært i nærheten06:39NorgeGlatte veier flere steder i landet06:30SportSuksess eller fiasko for Riiber i VM-byen06:29KulturAmerikanere refser Smollett for å ha forsøkt å splitte landet06:19Helse og livsstilUndersøkelse: Eggstokkoperasjon ofte unødvendig06:05SportDopinghistorier: Holdt på urinen i 24 timer, hoppet ut av vinduet og livstruende syk av feil blod06:00MotorMoxnes ber om strakstiltak mot dårlig skodde vogntog05:50NorgeDette skjer i dag05:30NorgeDette skjedde i natt05:23NorgeStrømmen tilbake i Møre og Romsdal05:09VerdenDømt til livsvarig fengsel for bilmassakre i Australia04:45NorgeKraftig brann i bilforretning i Hokksund04:44VerdenNicaraguas president vil til forhandlingsbordet04:41PolitikkKrisemåling for Frp03:42SportRuud imponerte igjen, til kvartfinale i Rio de Janeiro03:34VerdenTo av El Chapos sønner siktet i USA03:33Norge17-åring utsatt for grovt ran på tog i Asker03:11KulturHBO saksøkt etter Michael Jackson-dokumentar02:08VerdenTidligere Trump-rådgiver fikk rettsreprimande02:07PengerAktivister trekker falske sedler etter kritikk fra Norges Bank01:39Verden200 amerikanske soldater blir igjen i Syria00:43NorgeKvinne avdramatiserer Giske-video00:24SportBoasson Hagen syk, bryter i Algarve00:13Helse og livsstil4.000 nordmenn pådrar seg korsbåndsskader hvert år23:54SportArsenal slo tilbake etter flaut tap og avanserte i europaligaen23:51SportChelsea sendte Andreas Vindheims Malmö ut av europaligaen23:19SportUlset utenfor pallen på normaldistansen23:06VerdenGuaido på vei mot grensa til Colombia22:41NorgeAlle insektene i Norge skal telles22:17NorgeVitner: – Drapssiktede i Haugesund truet bilister med stokk22:05PolitikkHøgre føreslår fråværsgrense i ungdomsskulen22:03VerdenUSA og Kina gjør nytt forsøk på å få slutt på handelskrigen21:39VerdenIS-jente ber britiske myndigheter vise nåde21:09MotorFikk ikke kjøre videre med denne stikkende ut20:56Norge– Stortingets spørretime er vårt Paradise Hotel20:31NorgeIkea gir Zlatan köttbullar for resten av livet20:11PolitikkKvinnen i Giske-videoen: – Dette var ikke noe mer enn en dans19:57SportIversen oppgitt over Ustjugov: – Det virker som han er litt ukontrollerbar19:39SportKnust Skistad ville låse seg inne på rommet19:24KulturThe Monkees-bassist Peter Tork er død19:20SportBronsevinner Eide: – Det har vært den tøffeste tiden i livet mitt19:04VerdenNorsk IS-terrorist vil dø for sekten i Syria18:56SportKlopp: – Solskjær hører hjemme i en toppklubb18:45NorgeTo til sykehus etter arbeidsulykke på Romerike18:28SportFalla-gullet ga full glede etter tøff høst for Eide18:11MotorSkulle nesten tro varebilen var lastet med bly...18:06NorgeSalmonellasmitte påvist i fem fylker18:06SportKlæbo og Iversen går lagsprinten18:01SportMonsen: – Johannes brydde seg ikke
Populært

Velkommen til debatt

ABC Nyheter ønsker velkommen til debatt om det meste. Men vi krever at du er saklig og viser respekt for menneskene sakene handler om og dine meddebattanter. Regler for kommentering finner du her.

Tor Strand, redaktør.

comments powered by Disqus