Kalenderårsavkastning andre aksjefond

Dette er kalenderårsavkastning i aksjefond for årene 2004 til 2010. Avkastningen i norske, norske, og globale fond er lagt inn særskilt.

Denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Se også

Løpende avkastning

Her kan du sjekke løpende avkastning på et stort antall tidsrekker på Oslo Børs.

Nøkkeltall bransjefond
Her finner du de viktigste tallene for globale aksjefond på ABC Penger.

Nøkkeltall andre geografiske aksjefond
Her finner du de viktigste tallene for globale aksjefond på ABC Penger.

Dette er aksjefondens kalenderårsavkastning i årene 2004 til 2010. Alle tall er i prosenter. Listen er sortert alfabetisk.

Det er bare når fondet har vært i drift hele året at vi har tatt med årsavkastningen.

Her finner du kalenderårsavkastningen i andre fond:

Norske aksjefond
Nordiske aksjefond
Globale aksjefond Kombinasjonsfond
Obligasjonsfond

Pengemarkedsfond

Aksjefond2010200920082007200620052004
Asia
KLP AksjeAsia Indeks I16,331,93-18,39-9,21
KLP AksjeAsia Indeks II-0,1420,66-44,17-2,54
Storebrand Asia Pacific Indeks I16,921,86-18,38-7,552,92
Terra Asia II17,77
Asia, ex Japan
Carlson Asia Small Cap9,3475,23-61,5556,93
DnB NOR Asia17,3241,88-37,2214,6918,3340,935,05
Nordea Far Eastern Equity18,7235,16-39,6515,0113,3418,22-6,93
SEB Choice Asiafond ex Japan17,7335,83-35,9210,9918,9941,121,42
Terra Asia18,2934,29-37,8119,2119,7829,088,79
Europa
Carnegie Aksje Europa12,818,85-34,80-4,6425,4530,2422,65
Danske Invest Europe Focus15,4418,7-29,025,2628,6821,725,50
Delphi Europa24,0829,62-30,390,9534,1725,472,96
DnB NOR Europa (I)4,6112,84-33,47-4,6423,0622,76,91
DNB NOR Europa (II)5,0413,4-33,43-4,2623,7722,256,81
Handelsbanken Europa Aggressiv FI1,4511,15-32,993,4018,9026,078,00
Handelsbanken Europa SE1,408,90-31,40,8119,3523,217,10
Handelsbanken Europa Selektiv29,0715,78-18,23-14,80
KLP AksjeEuropa Indeks I4,5811,71-30,76-0,93
KLP AksjeEuropa Indeks II6,6029,77-38,924,83
Nordea Choice Pan European Eq.8,858,42-34,44
Nordea Europa1,9111,14-30,901,4120,6720,192,03
Nordea European Alpha15,1715,36-36,80
Nordea European Value14,7621,59-33,61-12,2931,0418,4412,80
ODIN Europa13,2922,91-42,30-17,5941,9940,468,30
Pluss Europa Aksje12,4515,57-29,987,9317,9019,387,30
Postbanken Europa4,7212,98-33,50-4,6023,0622,66,50
SEB Etisk Europafond Lux3,2910,06-39,30-2,1827,9527,2410,49
SEB Europafond5,1213,79-40,55-2,5729,2328,2710,10
SEB Europafond Offensiv-3,9713,33-34,713,4914,8525,32-3,15
SEB Europe Chance/Risk4,7615,76-45,01-2,5829,1330,998,18
Storebrand Europa24,526,9-28,65-1,2520,0719,867,93
Storebrand Europa I5,0612,42-32,62-1,5223,822,578,93
Terra Europa2,135,70-26,45-0,5019,2424,1025,78
Europa SMB
Danske Invest Europe Small Cap36,7522,19-31,440,4542,8325,2519,70
ODIN Europa SMB18,5919,24-39,53-14,2347,246,4320,68
SEB Europafond Small Cap16,8827,14-36,58-1,0836,8428,8820,23
Japan
DnB NOR Japan16,65-10,56-8,49-18,61-8,4445,721,34
Nordea Japan17,17-11,61-15,73-21,16-5,0344,651,87
Nordea Japanese Value16,83-8,88-8,54-28,35-15,4134,393,57
SEB Choice Japanfond16,11-15,45-8,11-22,41-6,1534,021,57
Kina
Carlson China5,3739,30-40,08
Carlson China Century8,2197,71-53,32
Danske Invest Greater China13,1743,42-33,3724,3535,1831,09-2,19
Handelsbanken Kina13,3232,63
Landkreditt Kina9,8758,60-31,0044,653,4
Nordea China12,6529,13-32,6014,0121,29
Nord-Amerika
DnB NOR USA11,257,45-27,7-9,273,1015,00-3,51
Handelsbanken America LU19,2713,56-22,32-6,794,7917,35-2,18
KLP AksjeUSA Indeks14,9828,67-39,535,6213,526,90
KLP AksjeUSA Indeks II12,7028,92-40,221,62
Nordea North America12,013,44-20,089,33-1,00
Nordea North American Growth16,9623,52
Nordea North American Value17,6726,81-43,89-18,784,018,834,98
SEB Choice Nordamerikafond Chans/Risk17,9116,63-31,07-5,460,8715,24-4,27
Storebrand Nord Amerika I15,646,66-21,71-7,096,1417,520,80
Nye markeder
Danske Invest Global Emerging Markets29,2247,68-27,413,5722,6249,68,15
Danske Invest Global Emerging Markets Small Cap.47,6855,32-18,47
DnB NOR Global Emerging Markets13,8235-40,3621,0617,5249,6612,34
Handelsbanken Vekstmarked SE23,5947,76-42,9119,8415,1947,7611,00
Nordea Emerging Markets Equities21,3041,96-42,223,3016,60
ODIN Emerging Markets17,2241,79-39,5110,5317,2541,719,59
SEB Choice Emerging Marketsfond12,8444,67-40,6324,1521,4346,766,28
Skagen Kon- Tiki21,2363,36-36,1322,522,7559,1732,35
Regionale fond
Carlson BRIC10,4060,82-46,28
Carlson India22,9264,21-51,61
Danske Invest Denmark Focus21,6817,18-36,85-2,5627,1542,8723,95
Danske Invest India36,0950,88-40,2723,6415,50
Danske Invest Trans-Balkan0,9622,13-66,0327,78
East Capital Baltikum47,1410,32-54,20-6,5119,5138,5537,55
East Capital Russland33,14102,64-67,6914,0151,4103,578,48
East Capital Tyrkia24,5473,58-56,5440,27
Handelsbanken Far East LU15,6412,45-27,07-5,804,4034,281,50
Handelsbanken India20,9260,08-56,4648,50
Handelsbanken Latin Amerika SE24,9170,77-39,0426,1630,4764,3924,65
Handelsbanken Russland33,6586,02
Nordea Africa16,956,54
Nordea Far East18,1544,35-39,6815,1518,7538,2
Nordea India24,4159,57-52,4236,78
Nordea Latin American Equity17,1762,86-36,14
Nordea Russland19,58104,93-65,5213,1350,49
ODIN Finland24,9836,33-38,86-4,5942,8837,9220,64
SEB Choice Latinamerikafond17,2565,92-41,622,8236,0669,4625,80
SEB Russia Fund30,03113,22-64,538,44
Sverige
ODIN Sverige35,2145,52-35,26-17,6641,2730,6321,38
SEB Etisk Sverigefond Lux Inc27,3835,16-30,83-8,3433,9819,3713,24
SEB Sverige Chans/Riskfond Inc27,2532,67-32,6-9,4030,0021,0016,20
SEB Sverigefond Small Cap34,1246,23-40,49-14,1543,1228,8824,90
Øst-Europa
Carnegie Østeuropa28,5663,25-73,9314,4433,9462,0338,01
Danske Invest Eastern Europe Convergence14,9625,5-52,1416,4824,7443,1445,11
DnB NOR Øst-Europa16,1853,37-55,7117,1335,5738,3142,25
East Capital Øst-Europa26,3969,65-62,0014,2532,4775,4141,83
Handelsbanken Øst-Europa SE23,4156,30-59,1114,3834,4264,2218,35
Nordea Øst-Europa16,0862,26-58,3114,4438,1851,0124,33
ODIN Robur Øst-Europa23,0659,58-59,7810,5939,5264,1422,61
SEB Eastern Europe ex Russia15,6328,88-50,7910,7337,6558,9622,26
SEB Eastern Europe Small Cap35,0975,39-65,343,2036,1054,3023,90
Bransje - Eiendom
DnB NOR Global Eiendom16,1618,46-32,86
Postbanken Global Eiendom15,6318,53-32,84
SEB Bygg og eiendomsfond18,9027,15-45,18-22,6842,3730,7130,89
Bransje - Energi
Fondsfinans Alternativ Energi-14,19-2,84-50,83
Nordea Climate and Environment-2,7211,08
SIGMA Energy7,4229,67-47,41
Bransje - Finans
DnB Nor Finans14,5938,85-47,77-15,7930,2120,7621,66
Terra Utbytte18,1445,36-44,43-5,594,0426,5424,72
WarrenWicklund Utbytte20,7150,20-39,465,6321,2434,5935,73
Bransje - Helse
Carnegie Medical4,44-7,05-7,05-7,634,9328,34-5,96
DnB NOR Health Care2,102,25-2,98-9,76-3,2825,42
Fondsfinans Farmasi-Biotekn.9,3019,04-8,47-5,847,0131,77-5,11
Nordea Medica6,21-2,612,29-8,97-3,0220,57-2,92
SEB Concept BioTech19,82-4,23
SEB Legemiddelfond3,05-3,39-4,23-7,02-1,5823,22-4,93
Sigma Life Sciences11,2827,51-16,45
Storebrand WGA Health Care7,470,88-0,79-7,692,0929,096,90
Bransje - Teknologi
DnB NOR Nordic Technoligy24,3778,95-30,861,4730,6627,4725,97
DnB Nor Telecom14,413,77-15,614,6935,0016,1322,91
Nordea Global Technology15,5034,75-32,19-0,447,7612,280,23
SEB Internettfond27,2352,71-38,381,99-7,223,474,30
SEB Teknologifond Lux Inc8,9634,94-29,700,95-4,3116,7-10,33
WarrenWicklund Teknologi-3,0033,28-41,341,052,0034,095,33
Bransje - Øvrige
DnB NOR Miljøinvest5,4742,84-49,4363,0128,9121,157,94
DNB NOR Navigator31,5364,69-62,6527,1644,5696,3972,63
DnB NOR Navigator (I)30,0762,65-62,32
Nordea Foresta12,0529,48-43,74-8,3510,920,601,29
ODIN Maritim20,8717,57-55,7137,2324,0851,3961,87
ODIN Offshore18,8350,32-56,7410,7341,6696,8357,95

Mer fra ABC Nyheter
Siste fra forsiden
15:46 Coronaviruset har krevd over 25.000 liv i Europa15:45 Anslag: Budsjettet svekkes med nesten 200 milliarder15:01 Saudi-Arabia øker oljeeksporten15:01 OL får førsterett – friidretts-VM utsettes til 202214:27 Bodø: Død mann funnet i havet14:27 Barcelona-stjernene kutter lønnen med 70 prosent14:02 Benzema med syrlig stikk til Giroud14:01 Bryants håndkle dro inn hundretusener13:51 Savnet isklatrer i Rjukan fortsatt ikke funnet13:45 Hevdet seg coronasmittet: tatt med hasj og piller13:45 Twitter fjerner meldinger fra Brasils president13:38 Sommer-OL starter 23. juli 202113:37 Soldater og politi drept i Afghanistan12:48 Stord lufthavn kansellerer alle rutefly til og fra Oslo12:47 Helsetopp i Stockholm: – Stormen tiltar i styrke12:29 Coronasmittet Frp-topp brøt isolasjonen og la det ut på Facebook: – Ekstremt uklokt11:57 I USA smitter også coronaviruset valgkampen11:40 Grande fortsetter som Venstre-leder fram til høsten11:33 NFF vurderer tre overgangsvinduer i 202011:31 Juventus med aksjehopp etter spillernes lønnskutt11:30 Tyske økonomer spår økonomisk nedgang11:05 Tolletaten øker grensekontrollen langs kysten11:05 Fører frigjort etter kollisjon med tankbil10:49 Betydelig snøskredfare i Nord-Norge10:34 FN: Coronaviruset kan rasere utviklingsland10:33 Rana opphever krav om karantene etter reise innad i Nord-Norge10:33 Phuket stenger resten av Thailand ute10:31 Over 300.000 har søkt om dagpenger siden 12. mars10:04 Kane åpner for å forlate Tottenham10:03 Oslo Børs faller videre10:03 Kjempeoppslutning om undersøkelse om smitteveier09:48 NVE ber kommunene forberede seg på flom09:44 Britisk lord langer ut mot norsk hvalfangst09:38 En halv million i bot til oppdrettsselskap09:20 Senatorer granskes etter aksjesalg09:19 Antall coronasmittede i Japan har økt kraftig etter OL-utsettelsen08:53 EasyJet setter alle sine fly på bakken08:44 Kollektivtrafikken i Norge kan stanse opp08:25 Fire pågrepet etter påsatt bilbrann i Oslo08:04 Ikke optimistisk med tanke på Hegerberg-comeback08:03 UD: Geriljagruppe i Colombia erklærer våpenhvile08:02 Laveste oljepris siden 200307:59 Intensivkapasiteten på Ahus er nesten sprengt07:18 To amerikanske musikere døde etter coronasmitte06:49 Bursdagsfeiring for Lunde (40): Sikter mot 202306:46 Kritisk for countrylegenden John Prine06:46 Velfersdstatsforkjemper: Tiltakene har gått for langt06:29 Haaland og lagkameratene tilbake på treningsfeltet06:25 Dette skjer i dag06:03 Venter stor streik blant sykepleiere i Papua Ny-Guinea05:38 Dette skjedde i natt05:35 Operasanger Plácido Domingo innlagt på sykehus05:30 Støre ber samfunnets sterkeste om å ta ansvar05:30 Biden leder fortsatt over Trump på ny måling05:18 4.227 registrerte koronatilfeller i Norge – opp 12505:03 Trump nekter å betale for sikkerheten til Harry og Meghan05:00 Over 40 prosent av verdens befolkning er i coronakarantene05:00 SV savner krisehjelp til de mest sårbare barna04:37 Nord-Korea testet rakettutskytingssystem04:35 Ferjesambandet Langevåg – Buavåg innstilt etter grunnstøting03:49 Bolsonaro: – Brasils økonomi kan ikke stoppes av corona03:47 Trump tror ikke lenger på en rask viruskamp i USA03:02 Michelin-restauranter vil ha fritak fra moms og arbeidsgiveravgift02:47 Virussituasjonen kan føre til digital rekonstruksjon av drapsforsøk i Trondheim02:17 Garasjebrann i Oslo – minst 30 personer evakuert01:54 Hurtigtest godkjent i USA01:19 Regjeringen vil ha krav om relevant masterutdanning i barnevernet01:12 Anbefaler ikke å skille coronasyk mor og nyfødt baby23:55 Tørre forhold og vind ga mange branner i helga22:22 Aukland-brødrene og Joar Thele gikk 516 kilometer på ski22:19 Erik Alfred Tesaker vant «Farmen Kjendis»21:53 Farmen kjendis: Mimir (33) slått ut før finalen21:37 92 beboere i boligblokk i Oslo overført til hotell etter coronasmitte21:35 Trump nekter å betale for sikkerheten til Harry og Meghan21:03 Uvær stenger fortsatt fjelloverganger20:46 Folk bekymrer seg like mye for økonomien som for helsen20:02 Helsedirektøren: Den jevne stigningen betyr at tiltakene virker19:59 Coronapasient døde på Diakonhjemmet i Oslo19:39 Eksperter: Ikke ta av Oljefondet - la seddelpressa gå for å skaffe krisemilliarder19:11 Seksualisert siden hun var ti – med morens tillatelse18:57 Frida Karlsson misfornøyd tross seier over Johaug: – En drittsesong18:54 Boris til britene: Det blir verre18:48 Enighet om lokale karanteneregler – til slutt18:41 756 coronadødsfall i Italia siste døgn18:38 Mæland oppfordrer til norgesferie i sommer18:36 Ambulansefly styrtet i Filippinene18:35 Orbán med overraskende demokrati-garanti under corona-unntakslov17:36 Pelosi: Trumps benektelse av corona koster liv17:33 Frykter hundre tusen coronadødsfall i USA16:58 Gareth løper maraton i sin egen hage16:39 Letingen etter antatt omkommet isklatrer gjenopptas mandag16:12 Over 10.000 smittet av coronavirus i Nederland16:10 Elleve under 40 år på intensiv15:56 Xavi vil fortsatt bli trener i Barcelona – ønsker å kjøpe Neymar15:52 209 nye corona-dødsfall i Storbritannia siste døgn15:50 110 døde corona-smittede i Sverige15:37 Én av tre synes coronareglene er uklare15:34 Kriseforskrift åpner for innkvartering av asylsøkere i brakker og teltleirer15:04 Tysk minister tok sitt eget liv14:45 Fra drømmeår i 2019 til stor usikkerhet i 2020 for Magnus Carlsen
Siste nytt
15:46Helse og livsstilCoronaviruset har krevd over 25.000 liv i Europa15:45PolitikkAnslag: Budsjettet svekkes med nesten 200 milliarder15:01PengerSaudi-Arabia øker oljeeksporten15:01SportOL får førsterett – friidretts-VM utsettes til 202214:27NorgeBodø: Død mann funnet i havet14:27SportBarcelona-stjernene kutter lønnen med 70 prosent14:02SportBenzema med syrlig stikk til Giroud14:01SportBryants håndkle dro inn hundretusener13:51NorgeSavnet isklatrer i Rjukan fortsatt ikke funnet13:45NorgeHevdet seg coronasmittet: tatt med hasj og piller13:45PolitikkTwitter fjerner meldinger fra Brasils president13:38SportSommer-OL starter 23. juli 202113:37VerdenSoldater og politi drept i Afghanistan12:48ReiseStord lufthavn kansellerer alle rutefly til og fra Oslo12:47Helse og livsstilHelsetopp i Stockholm: – Stormen tiltar i styrke12:29PolitikkCoronasmittet Frp-topp brøt isolasjonen og la det ut på Facebook: – Ekstremt uklokt11:57StemmerI USA smitter også coronaviruset valgkampen11:40PolitikkGrande fortsetter som Venstre-leder fram til høsten11:33SportNFF vurderer tre overgangsvinduer i 202011:31SportJuventus med aksjehopp etter spillernes lønnskutt11:30PengerTyske økonomer spår økonomisk nedgang11:05NorgeTolletaten øker grensekontrollen langs kysten11:05NorgeFører frigjort etter kollisjon med tankbil10:49NorgeBetydelig snøskredfare i Nord-Norge10:34Helse og livsstilFN: Coronaviruset kan rasere utviklingsland10:33NorgeRana opphever krav om karantene etter reise innad i Nord-Norge10:33ReisePhuket stenger resten av Thailand ute10:31PengerOver 300.000 har søkt om dagpenger siden 12. mars10:04SportKane åpner for å forlate Tottenham10:03PengerOslo Børs faller videre10:03Helse og livsstilKjempeoppslutning om undersøkelse om smitteveier09:48NorgeNVE ber kommunene forberede seg på flom09:44VerdenBritisk lord langer ut mot norsk hvalfangst09:38PengerEn halv million i bot til oppdrettsselskap09:20PengerSenatorer granskes etter aksjesalg09:19SportAntall coronasmittede i Japan har økt kraftig etter OL-utsettelsen08:53ReiseEasyJet setter alle sine fly på bakken08:44NorgeKollektivtrafikken i Norge kan stanse opp08:25NorgeFire pågrepet etter påsatt bilbrann i Oslo08:04SportIkke optimistisk med tanke på Hegerberg-comeback08:03NorgeUD: Geriljagruppe i Colombia erklærer våpenhvile08:02PengerLaveste oljepris siden 200307:59Helse og livsstilIntensivkapasiteten på Ahus er nesten sprengt07:18KulturTo amerikanske musikere døde etter coronasmitte06:49SportBursdagsfeiring for Lunde (40): Sikter mot 202306:46KulturKritisk for countrylegenden John Prine06:46Helse og livsstilVelfersdstatsforkjemper: Tiltakene har gått for langt06:29SportHaaland og lagkameratene tilbake på treningsfeltet06:25NorgeDette skjer i dag06:03VerdenVenter stor streik blant sykepleiere i Papua Ny-Guinea05:38NorgeDette skjedde i natt05:35KulturOperasanger Plácido Domingo innlagt på sykehus05:30PolitikkStøre ber samfunnets sterkeste om å ta ansvar05:30PolitikkBiden leder fortsatt over Trump på ny måling05:18Norge4.227 registrerte koronatilfeller i Norge – opp 12505:03KulturTrump nekter å betale for sikkerheten til Harry og Meghan05:00Helse og livsstilOver 40 prosent av verdens befolkning er i coronakarantene05:00PolitikkSV savner krisehjelp til de mest sårbare barna04:37VerdenNord-Korea testet rakettutskytingssystem04:35NorgeFerjesambandet Langevåg – Buavåg innstilt etter grunnstøting03:49PengerBolsonaro: – Brasils økonomi kan ikke stoppes av corona03:47VerdenTrump tror ikke lenger på en rask viruskamp i USA03:02PengerMichelin-restauranter vil ha fritak fra moms og arbeidsgiveravgift02:47NorgeVirussituasjonen kan føre til digital rekonstruksjon av drapsforsøk i Trondheim02:17NorgeGarasjebrann i Oslo – minst 30 personer evakuert01:54Helse og livsstilHurtigtest godkjent i USA01:19NorgeRegjeringen vil ha krav om relevant masterutdanning i barnevernet01:12Helse og livsstilAnbefaler ikke å skille coronasyk mor og nyfødt baby23:55NorgeTørre forhold og vind ga mange branner i helga22:22SportAukland-brødrene og Joar Thele gikk 516 kilometer på ski22:19KulturErik Alfred Tesaker vant «Farmen Kjendis»21:53KulturFarmen kjendis: Mimir (33) slått ut før finalen21:37Norge92 beboere i boligblokk i Oslo overført til hotell etter coronasmitte21:35VerdenTrump nekter å betale for sikkerheten til Harry og Meghan21:03NorgeUvær stenger fortsatt fjelloverganger20:46PengerFolk bekymrer seg like mye for økonomien som for helsen20:02Helse og livsstilHelsedirektøren: Den jevne stigningen betyr at tiltakene virker19:59Helse og livsstilCoronapasient døde på Diakonhjemmet i Oslo19:39MakroøkonomiEksperter: Ikke ta av Oljefondet - la seddelpressa gå for å skaffe krisemilliarder19:11LivetSeksualisert siden hun var ti – med morens tillatelse18:57SportFrida Karlsson misfornøyd tross seier over Johaug: – En drittsesong18:54PolitikkBoris til britene: Det blir verre18:48Helse og livsstilEnighet om lokale karanteneregler – til slutt18:41Helse og livsstil756 coronadødsfall i Italia siste døgn18:38ReisenyheterMæland oppfordrer til norgesferie i sommer18:36VerdenAmbulansefly styrtet i Filippinene18:35PolitikkOrbán med overraskende demokrati-garanti under corona-unntakslov17:36Helse og livsstilPelosi: Trumps benektelse av corona koster liv17:33Helse og livsstilFrykter hundre tusen coronadødsfall i USA16:58VerdenGareth løper maraton i sin egen hage16:39NorgeLetingen etter antatt omkommet isklatrer gjenopptas mandag16:12Helse og livsstilOver 10.000 smittet av coronavirus i Nederland16:10Helse og livsstilElleve under 40 år på intensiv15:56SportXavi vil fortsatt bli trener i Barcelona – ønsker å kjøpe Neymar15:52Helse og livsstil209 nye corona-dødsfall i Storbritannia siste døgn15:50Helse og livsstil110 døde corona-smittede i Sverige15:37Helse og livsstilÉn av tre synes coronareglene er uklare15:34NorgeKriseforskrift åpner for innkvartering av asylsøkere i brakker og teltleirer15:04VerdenTysk minister tok sitt eget liv14:45SportFra drømmeår i 2019 til stor usikkerhet i 2020 for Magnus Carlsen
Populært

Velkommen til debatt

ABC Nyheter ønsker velkommen til debatt om det meste. Men vi krever at du er saklig og viser respekt for menneskene sakene handler om og dine meddebattanter. Regler for kommentering finner du her.

Tor Strand, redaktør.

comments powered by Disqus