Både borgerrettighetsledere, rapstjerner og maskerte gjengmedlemmer deltok tirsdag i begravelsen til Tookie Williams som ble henrettet i forrige uke.
Andre som talte i begravelsen var rapsangeren Snoop Dogg og komikeren Jamie Foxx, som ledet kampanjen for å redde livet til Williams.
- Tookie er død, men vi er ikke blitt tryggere, sa Jackson i sin tale. Han la til at Williams ville fortsette å leve gjennom litteraturen og i sinnene til dem som støttet ham.
Williams ble henrettet i forrige uke etter at Californias guvernør Arnold Schwarzenegger nektet å omgjøre dødsstraffen til livsvarig fengsel.
Williams var dømt til døden for fire drap i 1979 og for å ha vært med på å grunnlegge den beryktede Crips-gjengen i Los Angeles.
(©NTB)