Denne øl-bilen kjører uten sjåfør
En selvkjørende lastebil gjorde en banebrytende øl-levering i Colorado i forrige uke.
Artikkelen fortsetter under annonsen
En semitrailer lastet med øltypen «Budweiser» kjørte de 200 kilometerne fra Fort Collins, USA, til Colorado Springs kun ved bruk av kameraer, radar og sensorer melder nyhetsbyrået AFP Relaxnews.
En profesjonell sjåfør satt på under hele turen, og fulgte fremgangen fra lastebilens sovekøye bak førersetet.
Selskapet «Otto» bygde lastebilen som kjørte den to timer lange turen på motorveien i Colorado.
Uber kjøpte opp selskapet i høst, og sammen skal de to selskapene videreutvikle selvkjørende teknologi.
– Med et Otto-utstyrt kjøretøy vil lastebilsjåfører ha mulighet til å hvile under lange strekninger mens lastebilen fortsetter å kjøre og tjene penger for dem, sier Otto.
Selskapene lanserte også en nettside, freight.uber.com, og sier de har tatt den neste skrittet mot en trygg og produktiv fremtid på motorveien.
Artikkelen fortsetter under annonsenArtikkelen fortsetter under annonsen– Når du ser en bil som kjørte nedover veien uten noen i forsetet, vet du at det er svært lite sannsynlig med en kollisjon, aggressiv kjøring eller at bilen kaster bort en eneste dråpe drivstoff, sier Otto.
Les også:
Damer bak rattet gir tryggere veier