Masseskytingen under parade i Kansas var ikke terrorisme

En kvinne ble drept og 22 ble såret i masseskytingen under en parade i Kansas City onsdag. Foto: AP / NTB Les mer Lukk

Masseskytingen der en kvinne ble drept og 22 andre ble såret under Super Bowl-paraden i Kansas City onsdag, ble ifølge politiet forårsaket av en krangel.

– Det hadde ingen forbindelse med terrorisme eller innenlandsk voldelig ekstremisme. Det ser ut til å være en krangel mellom flere personer som endte i skuddveksling, sier politisjefen i Kansas City, Stacey Graves.

Tre personer er pågrepet etter skytingen, to av dem mindreårige, og politiet etterforsker om også flere andre var involvert.

En tobarnsmor ble drept og 22 andre i alderen åtte til 47 år ble såret i skytingen.

Masseskyting der fire eller flere blir skutt er ikke uvanlig i USA. I fjor ble det registrert 656 slike masseskytinger, og det fant også sted 41 massedrap der minst fire ble drept av samme gjerningsperson.