900.000 franskmenn bestilte vaksinetime etter advarsel
Frankrikes president Emmanuel Macron oppfordrer folk til å ta koronavaksine. Foto: Stephane de Sakutin / AP / NTB Les mer Lukk
Da president Emmanuel Macron advarte om at fremtidige coronatiltak vil ramme dem uten coronapass, bestilte over 900.000 franskmenn vaksinetime.
– Mer enn 900.000 franskmenn bestilte en vaksinetime i går, noe som er dobbelt så mange som rekorden fra 11. mai, sier Stanislas Niox-Chateau i Doctolib, som er en av landets største hjemmesider for bestilling av vaksinetime, til radiostasjonen RMC.
Macron kunngjorde mandag at det ikke er obligatorisk å ta vaksinen, men at fremtidige tiltak vil fokusere på dem som ikke har blitt vaksinert.
Presidenten fremhevet også at det er obligatorisk for ansatte i helsevesenet å vaksinere seg innen 15. september.