Partikontor under angrep i Kabul
Afghanske sikkerhetsstyrker ankommer åstedet for et angrep i Kabul søndag. Les mer Lukk
En eksplosjon har rystet kontoret til den afghanske visepresidentkandidaten Amrullah Saleh i Kabul. Angrepet pågår, og minst 13 personer er såret.
Det opplyser en talsmann for innenriksdepartementet søndag ettermiddag.
– Først skjedde det en eksplosjon ved Grønn trends kontor. Deretter gikk en rekke angripere inn i kontoret, sier talsmann Nasrat Rahimi.
Saleh tilhører partiet Grønn trend og har tidligere vært sjef for Afghanistans etterretningstjeneste. Han er visepresidentkandidat for sittende president Ashraf Ghani i det kommende valget 28. september.
Bilder på sosiale medier viser en stor røyksky over byen. Ingen har foreløpig tatt på seg ansvaret for angrepet, som skjedde samme dag som presidentvalgkampen offisielt startet i landet.
Både den afghanske opprørsbevegelsen Taliban og IS' afghanske fløy er aktiv i Kabul og har utført en rekke angrep tidligere.