Byrå: Minst 36 døde i trafikkulykke i Kina
Redningsarbeidere på stedet der en buss kolliderte i en tunnel. Minst 36 døde i ulykken, ifølge nyhetsbyrået Xinhua. Foto: Xinhua / AP / NTB scanpix Les mer Lukk
Byrået siterer lokale myndigheter, som sier at en buss kjørte inn i en vegg i en tunnel i provinsen Shaanxi. Ulykken skjedde sent torsdag kveld lokal tid da bussen var på vei fra Chengdu til Luoyang – en by sentralt i landet.
Bussen skal ha hatt kapasitet til 51 passasjerer og hadde 49 om bord da ulykken skjedde. Ifølge flere kinesiske medier var det to barn på bussen. De skadde ble kjørt til sykehus umiddelbart.
Flere detaljer er ikke kjent. Det er ikke klart om bussen var det eneste kjøretøyet som var involvert i ulykken.
Ifølge den statlige fjernsynskanalen i landet har Kinas minister for offentlig sikkerhet, Guo Shengkun, satt i gang en etterforskning av ulykken.
Ifølge beregninger fra Verdens helseorganisasjon dør det omkring 260.000 mennesker i trafikken på Kinas fastland hvert år.