FN-sjefen forferdet over eskaleringen i Aleppo
Mye av Aleppo ligger nå i ruiner etter de siste dagers bombing. Foto: Reuters / NTB scanpix Les mer Lukk
FNs generalsekretær Ban Ki-moon sier han er rystet og forferdet over den voldsomme opptrappingen i bombingen av Aleppo i Syria og sier det kan grense til krigsforbrytelser.
Ban advarer om at bruk av såkalte bunkers-bomber og andre avanserte presisjonsbomber og kraftig artilleri som vilkårlig rammer sivilbefolkningen, grenser til å være krigsforbrytelser.
Les også: To millioner mennesker uten vann i Aleppo
Etter at våpenhvilen i Syria brøt sammen mandag denne uken, har de syriske regjeringsstyrkene satt inn en offensiv mot de opprørskontrollerte delene av Aleppo.
I flere dager har byen blitt intensivt bombet, og ødeleggelsene er enorme. Om lag 200 mennesker er drept bare de siste dagene.
Les også: Bomberegn over Aleppo