Brann frykter nytt skademareritt for stortalent: – Potensielt veldig alvorlig
Branns Niklas Wassberg fikk en ny smell. Les mer Lukk
Det er Bergens Tidende og Bergensavisen som omtaler den potensielt kjedelige skaden unggutten pådro seg på trening tirsdag.
Wassberg skal ikke ha vært i en duell, men viste tegn til å ha store smerter i kneet etter en vending. Etterpå hinket han av treningsfeltet og ble raskt bandasjert.
Det er det høyre kneet det har gått utover denne gangen. Den alvorlige skaden han pådro seg i april i fjor var i det venstre.
– Ikke positivt, det ser ikke bra ut. Håper det beste, frykter det verste, sier den ferske Brann-treneren Freyr Alexandersson til Bergens Tidende.
Bergensavisen hevder å kjenne til at de første undersøkelsene ikke er positive.
– Vi utreder omfanget av skaden nå, men det er potensielt en veldig alvorlig skade, sier Asle Kjellsen, ortoped og Branns medisinske fagansvarlig, til avisen.