Fullstendig gresk fotballkaos, serien satt på vent
Kaotiske scener under PAOKs kamp i den greske fotballigaen søndag. Foto: NTB scanpix / AP Les mer Lukk
Den greske fotballigaen er stoppet inntil videre. Søndag gikk en klubbeier inn på banen under en kamp, trolig med et våpen på kroppen.
– Vi har besluttet å avbryte ligaen. Den kommer ikke til å starte opp igjen før vi har et tydelig rammeverk (regler) som alle har skrevet under på, sier den greske viseministeren for idrett og kultur Georgios Vassiliadis.
Klubben PAOK mente seg fradømt et mål på grunn av offside mot serieleder AEK søndag rett før slutt. Da invaderte deler av publikum banen i sinne. Blant disse var PAOK-eier Ivan Savvidis.
TV-bildene viste at han hadde med seg noe som trolig var en revolver i et hylster festet til kroppen.