Lover Riise spilletid

- Jeg har snakket med John og sagt at han må slutte å tenke på selvmålet hele tiden, sier Liverpool-manager Rafael Benitez. Foto: Scanpix. Les mer Lukk

Liverpool-manager Rafael Benitez ber John Arne Riise glemme selvmålet mot Chelsea raskest mulig og mer eller mindre lover ham plass på laget i returoppgjøret.

Torsdag ble det nemlig klart at Riises venstrebackkonkurrent Fabio Aurelio mister resten av sesongen på grunn av skade.

Les også: Får mer til spillerkjøp

– Jeg har snakket med John og sagt at han må slutte å tenke på selvmålet hele tiden. Han må innstille seg på å spille igjen, sier Benitez.

Manageren vet at Riise var svært skuffet etter 1-1-målet på overtid.

– Han er langt nede, men den beste måten å snu dette på er å score i riktig nett i returkampen på Stamford Bridge. Han vet at Fabio er skadet, og han vet at han får sine muligheter til å spille, fastslår spanieren, som sier dette om Riises selvmål.

– Han har spilt så bra for denne klubben, og at dette skjedde i sluttsekundene var det verste som kunne skje, sier Benitez.

Riise håper han får fortsette på Anfield også etter at kontrakten hans løper ut om ett år.

– Jeg kan ikke si noe sikkert om jeg har en framtid her. Jeg har bare ett år igjen av kontrakten min, men har ikke hørt noe fra klubben ennå, sier Riise. (©NTB)