Donald Trumps støttespillere henges ut på russisk TV: – Bondeknøler
Det ble ikke spart på kritikken i det russiske tv-programmet. Les mer Lukk
Det er i et panelprogram på den russiske TV-kanalen NTV at deltagerne i programmet gir de som støtter tidligere president Donald Trump det glatte lag.
Det hele sparkes løs av at en russisk journalist setter de som støtter Trump i det som kan sies å ikke være det beste lyset:
– Flertallet av de som stemmer på Trump er ikke særlig smarte, primitive mennesker som du må bruke klisjeer og dumme slagord når du snakker med.
Kommentaren gir tilsynelatende mersmak og en annen paneldeltaker tar for seg Trumps væremåte under den amerikanske valgkampen.
– Han sier de samme ti ordene om og om igjen, for en idiot. Denne mannen planlegger å bli president igjen.
En annen kommentator fortsetter da med å beskrive den tidligere presidentens tilhengere som bondeknøler og sammenligner dem med landsbyboere som skriker etter penger, skriver Newsweek.
Her kan du lese mer om valget i USA!
Se video: Her går det skrekkelig galt:
Your browser doesn't support HTML5 video.
Stor oppmerksomhet
Forrige uke vakte Russlands president Vladimir Putin oppsikt da han i et intervju fortalte at han helst ser det slik at det er Joe Biden som vinner det amerikanske valget. Putin hevdet at Biden er «en mer erfaren, forutsigbar person».
Et videoklipp av hendelsen ble lagt ut på X, hvor flere brukere reagerte på innholdet.
«Hvor er løgnen?», skriver en bruker.
«Helt ærlig, det er dette hele verden ser når de ser på dem», skriver en annen.
«Finner venstresiden felles grunn med Russland?», spør en annen.
Stille fra Trump
Fredag ble det kjent at den russiske opposisjonspolitikeren og regimekritikeren Aleksej Navalnyj er død. Reaksjonene var umiddelbare. Generalsekretær i Nato Jens Stoltenberg og Joe Biden reagerte kraftig:
Stoltenberg uttalte at han var rystet over nyhetene og krevde samtidig svar fra Russland, skriver CNBC.
– Russland har noen svært alvorlige spørsmål de må svare på, sier han i en uttalelse.
I et innlegg på Truth Social har Trump lagt ut bilde av en rapport som sammenligner Navalnyjs død med det som kalles «venstresidens krig mot Trump» Les mer Lukk
– Jeg er ikke overrasket, men jeg er rasende over meldingene om Navalnyjs død, sa president Joe Biden, ifølge Reuters.
Videre ga den amerikanske presidenten Putin skylden for dødsfallet.
En som hittil ikke har kommentert dødsfallet er håpefulle Donald Trump. På sitt sosiale medium Truth Social har Trump derimot lagt ut et innlegg der han ifølge Washington Post sammenligner seg med Navalnyj.
«Biden:Trump::Putin:Navalny», står det i et innlegg lagt ut av Trump på søndag.
Motkandidat i den republikanske nominasjonsvalget Nikki Haley reagerer på Trumps taushet.
– Enten han stiller seg bak Putin og syns det er helt greit at han har drept en av sine politiske motstandere, eller at han bare ikke syns det er noe særlig å bry seg om, sier hun.