– Trumps Cuba-politikk vil stramme inn på reise og handel
Donald Trump vil kunngjøre nye endringer i USAs Cuba-politikk fredag. Foto Susan Walsh / AP / NTB scanpix Les mer Lukk
Reise og handel er noe av det som strammes inn når president Donald Trump kunngjør nye endringer fredag, ifølge kilder i Det hvite hus.
Ifølge Reuters vil Trump gjøre endringer som blant annet gjør det strengere for amerikanere å reise til Cuba. I tillegg ønsker presidenten å begrense forretningsvirksomheten med den cubanske hæren.
– Vi vil at dette forholdet skal være et forhold der vi kan bidra til å oppmuntre det cubanske folket gjennom økonomisk samhandling, uttalte en talsmann for Det hvite hus.
Tidligere president Barack Obamas Cuba-politikk har ført med seg omfattende investeringer fra amerikansk næringsliv på øya, inkludert nye, daglige ruteflyginger, hotelldrift og landbruksinvesteringer. Trump er derfor under press fra næringslivet i USA, som ønsker få endringer i USAs nye nærvær på Cuba.