Politiet løslater mann siktet for drapsforsøk i Bømlo i natt: – Mistanken er svekket

Mannen i 20-årene som er siktet for drapsforsøk i forbindelse med en voldshendelse i Bømlo natt til onsdag, løslates snart av politiet.

– Det er jobbet med saken i hele dag. Resultatet er at mistanken mot siktede er svekket og at han løslates i løpet av kort tid, sier politiadvokat Sveinung Andreas Andersen i Sørvest politidistrikt i en pressemelding.

Mannen er fremdeles siktet. Fornærmede, også en mann i 20-årene, ble fløyet til Haukeland universitetssjukehus i Bergen etter hendelsen.

De to mennene kjenner hverandre fra før, og det var ingen andre på åstedet da politiet ankom. Siktede tok selv kontakt med politiet.

– Min klient er sterkt preget av nattens hendelse. Han har i dag forklart seg for politiet. Slik saken står nå, og i tråd med politiets uttalelser i kveld, vil min klient bli løslatt og jeg forventer at straffesaken mot ham henlegges, sier mannens forsvarer, advokat Silje Christine Hellesen til NTB.