Båt kantret i Åfjord i Trøndelag – fire reddet opp av sjøen

En båt kantret i Åfjord i Trøndelag onsdag kveld. Fire personer er hentet opp av vannet av en båt på stedet.

Det var snakk om en åpen aluminiumsbåt. Flere sivile båter, redningshelikopter og luftambulanse ble tilkalt for å bistå i redningsaksjonen.

– De fire er på vei til land. Våte og kalde, men ellers uskadd, skriver operasjonsleder Ole Petter Hollingen i trøndelag politidistrikt på politiloggen. De involverte blir tatt hånd om av helsepersonell når de kommer til land, opplyste politiet videre.

Aksjonen ble ledet av Hovedredningssentralen (HRS) Sør-Norge.

– Det er en del vind i området. Liten kuling fra sørøst, sa redningsleder Andreas Ingsøy ved HRS Sør-Norge klokka 19 til NTB.

Alle de fire var blitt sett sittende på den kantrede båten, fortalte redningslederen.

– Hendelsen hadde potensial til å bli alvorlig ettersom det var fire personer involvert, sa Ingsøy.

Hendelsen ble meldt av Trøndelag politidistrikt onsdag klokken 18:53, og allerede klokken 19.02 meldte politiet at de fire var hentet opp av vannet.