Viggo Kristiansens støttespillere er konkurs
Selskapet Eivind Pedersen (avbildet) og Terje Helland stiftet for å gi ut boka 'I skyggen av Viggo', er konkurs. Foto: Tor Erik Schrøder / NTB Les mer Lukk
Mandag var det skiftesamling i Kristiansand tingrett, der det kom fram at selskapet har en gjeld på rundt 500.000 kroner, skriver Avisen Kristiansand.
De eneste verdiene i selskapet er restopplaget av boken deres «I skyggen av Viggo», som var årsaken til at de to stiftet selskapet i 2022.
– Verdien på bøkene er ukjent, men antas ikke å være nok til å dekke gjelden. Virksomheten er innstilt. Det er ingen ansatte i selskapet. Retten legger skyldnerens opplysninger til grunn, heter det i rettens kjennelse, ifølge avisen.
Videre står det at selskapet antas å være ute av stand til å dekke sine forpliktelser etter hvert som de forfaller.
«Betalingsvanskene er ikke av forbigående art, og vilkårene etter konkursloven for å ta begjæringen til følge, er dermed til stede», heter det.