Vogntog skaper problemer på E18 i Lier

Det sto helt stille på E18 ved Kjellstad i Lier onsdag kveld. Foto: Webkamera Statens vegvesen / NTB Les mer Lukk

Vogntog med problemer i snøen fører fortsatt til store forsinkelser både på E18 og E134 i Drammen. Ved Kjellstad stanset trafikken på E18 helt opp.

Det ble sent onsdag kveld jobbet med å frigjøre vogntog som hadde problemer, og en såkalt veihøvel sendt til stedet for å fjerne snø, opplyste Vegtrafikksentralen sør på X/Twitter i 22-tiden onsdag kveld.

En halvtime senere kunne ett kjørefelt åpnes for personbiler i retning Oslo.

På E134 mellom Spikkestad i Asker og Lahell i Lier var det også flere vogntog med trøbbel onsdag kveld.

– Politiet har patrulje på stedet, langs Spikkestadveien, etter melding om flere vogntog med problemer. Det er ikke snakk om trafikkuhell. Vi jobber med å løse opp i trafikken, opplyser Sørøst politidistrikt.

– Det er flere vogntog med problemer på strekningen. Politiet er på stedet for å dirigere trafikken. Vogntogene må berges, og dette vil ta tid, skriver Vegtrafikksentralen.

Også på ettermiddagen ble E18 ved Kjellstad helt stengt i retning Oslo på grunn av et stanset vogntog.