Mann i 20-årene alvorlig skadd i kjedekollisjon på E18 i Tønsberg
Fire biler var involvert i ulykken, som skjedde ved 16-tiden i nordgående retning. Det satt én person i hver av bilene, skrev Sørøst politidistrikt på X/Twitter.
Alle fire var ved bevissthet da nødetatene kom fram til ulykkesstedet. Den av de fire som skal være alvorlig skadd, er kjørt til sykehus, de tre andre til legevakt.
Ulykken skjedde mellom avkjøringen fra E18 og påkjøringen til E18 ved Undrumsdalskrysset.
Politiet melder at årsaken til ulykken har sammenheng med en innsnevring på grunn av arbeid på E18. Det skal ha oppstått full stans i trafikken, og bilene kjørte inn i hverandre.
Politiet dirigerte trafikken på E18 ved ulykkesstedet. Først like før klokken 20 var motorveien ryddet og ble åpnet for vanlig trafikk.
Samtidig opplyser politiet at personen som fremstår som alvorlig skadd er en mann i 20-årene, bosatt i Vestfold. Sak opprettes for videre etterforskning, skriver politiet på X/Twitter.