Siktede etter brannen i Halden avhøres tirsdag
Politiet bevæpnet seg da de rykket ut til blokkbrannen i Halden mandag ettermiddag. Årsaken var at de hadde fått inn en melding om en eksplosjon. Foto: Gunnar Paulsen / Halden Arbeiderblad / NTB Les mer Lukk
Mannen i 50-årene som er pågrepet etter blokkbrannen i Halden mandag, skal etter planen avhøres tirsdag. Hendelsesforløpet er fortsatt ikke kjent.
– Siktede er kjent av politiet fra tidligere, sier politiadvokat Jan-Thomas Lunde ved jourseksjonen i Øst politidistrikt til NTB og legger til:
– Vi tar sikte på å avhøre ham i løpet av dagen.
Politiet fikk melding om blokkbrannen i Glenneveien like utenfor Halden sentrum klokken 17.27 mandag ettermiddag. De bevæpnet seg da de rykket ut til brannen. Årsaken var at de hadde fått inn en melding om en eksplosjon.
Hva som var kilden til eksplosjonen, er ikke kjent.
– Det vil etterforskningen finne ut av. Akkurat nå er det for tidlig å si, opplyser Lunde.