Mistenkelig gjenstand på Os viste seg å være ufarlig
Et område på Os i Bjørnafjorden kommune ble mandag sperret av etter funn av en mistenkelig gjenstand. Den inneholdt ikke eksplosiver, opplyser politiet.
Gjenstanden ble funnet mandag i nærheten av et bolighus, og Forsvarets eksperter bisto politiet i vurderingen av om den var farlig eller ikke.
– Vi vet ikke helt hva det er, men gjenstanden har ingenting med sprengstoff å gjøre. Det er en metalldel av ett eller annet slag, sier operasjonsleder Per Algrøy ved Vest politidistrikt til Bergens Tidende i 1-tiden natt til tirsdag.
Han opplyser gjenstanden ble vurdert ved bruk av bilder og det var derfor ikke nødvendig for Forsvarets eksperter å komme til Os. Politiet har nå opphevet sperringen og reist fra stedet.