Dette skjer i dag

Foto: Terje Pedersen / NTB
Dette er blant de ventede hendelsene fredag 14. mai.

Høyres landsmøte starter

Høyre holder sitt landsmøte fra 14. til 16. mai. Landsmøtet arrangeres digitalt, men partiledelsen befinner seg på Thon Hotel Opera i Oslo sammen med ledere av redaksjonskomiteen og resolusjonskomiteen.

Høring om revidert budsjett

Finanskomiteen på Stortinget holder høring om revidert nasjonalbudsjett. Partiene har frist til kl. 12 med å komme med skriftlige innspill til høringen.

Hellas gjenåpner for turister

Hellas åpner grensene for turister fra midnatt natt til fredag. For å komme inn i landet må turister vise fram dokumentasjon på at de enten er vaksinert mot covid-19, har utviklet antistoffer eller at de nettopp har testet negativt.

WHO orienterer om pandemisituasjonen

Verdens helseorganisasjon (WHO) har digital pressekonferanse klokka 17 i Genève der det blir orientert om utviklingen i koronapandemien.