19-åring døde etter kollisjon mellom bil og buss

Bussjåføren i 50-årene og to unge menn på 19 år ble tirsdag alvorlig skadd i en kraftig frontkollisjon mellom en bil og en buss i Steinsvikvegen på Sørås i Bergen. Alle er innlagt på Haukeland universitetssjukehus. Foto: Terje Bringsvor Nilsen / Fanaposten / NTB scanpix Les mer Lukk

En 19 år gammel mann døde etter trafikkulykken i Steinsvikvegen i Bergen tirsdag.

19-åringen døde på Haukeland universitetssjukehus av skadene i ulykken, opplyser Vest politidistrikt torsdag.

Bussjåføren i 50-årene og to unge menn på 19 år ble tirsdag alvorlig skadd i en kraftig frontkollisjon mellom en bil og en buss i Steinsvikvegen på Sørås i Bergen.

Ved midnatt natt til torsdag samlet mange ungdom og voksne seg ved ulykkesstedet. De fleste av de fremmøtte var ungdommer, skriver Bergens Tidende.

De to 19-åringene går på Sandsli videregående skole.

– Både elever og foreldre som kjenner tenåringene er sterkt preget, sa rektor Rune Dolvik tirsdag til BT.