Travel pinsehelg for politiet
Illustrasjonsfoto: Heiko Junge / NTB scanpix Les mer Lukk
Politiet i Vest politidistrikt skriver på Twitter at det har vært ekstremt mange henvendelser om at natteroen har blitt forstyrret.
– Vi har dessverre ikke hatt kapasitet til å rykke ut på alt, opplyses det.
Adresseavisen skriver at det har vært fulle folk og feststøy i hele Trøndelag. Blant annet har politiet løst opp en ansamling på rundt 100 ungdommer i Malvik.
Feststøy
Operasjonsleder Ebbe Kimo i Trøndelag politidistrikt sier at politiets arbeid har dreid seg om å holde orden og begrense støy, og ikke så mye om smitteverntiltak.
– Vi har prioritert litt høyere når det har vært store mengder med folk, for da er det flere grunner til å flytte på dem, sier Kimo.
I Nordland opplyses det også om en hektisk natt på operasjonssentralen.
– Mange meldinger om feststøy, spesielt i Bodø, Mo og Mosjøen, uten de alvorligste hendelsene, skriver de.
Mange klager
Altaposten skriver om flere fester som måtte stoppes etter støy i Alta, Kirkenes og Hammerfest.
Øst politidistrikt oppsummerer natten med at den har vært preget av mange klager på støy, høy musikk og fest.
– Mellom klokken 23 og 4 har vi totalt fått 43 slike meldinger. Ellers ingen alvorlige hendelser, opplyser de.
Plaget naboer
I Stord måtte Sørvest politidistrikt be festdeltakere som plaget naboer med høylytt sang og musikk, om å stanse med syngingen til tidligst klokken 10 søndag formiddag.
I Møre og Romsdal politidistrikt har det også vært en del større ansamlinger og meldinger om feststøy.
– Disse dempet seg ved vår ankomst. Folk har kost seg ute i det fine været.