Dette skjer i dag
Foto: Tore Meek / NTB scanpix Les mer Lukk
Thommessen redegjør
Stortingspresident Olemic Thommessen redegjør i Stortinget for byggeprosjektet som har gått på en ny budsjettsprekk.
Etter en debatt sendes redegjørelsen videre til behandling i finanskomiteen.
Innsats mot trafikkdød
Samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (Frp) mottar tirsdag en tiltaksplan mot dødsfall i trafikken.
Statens vegvesen, Trygg Trafikk, politiet, Helsedirektoratet, Utdanningsdirektoratet, fylker og kommuner står bak planen, som inneholder 136 tiltak.
FN-rapport om Syria
Etterforskere fra FN har gransket om det er begått krigsforbrytelser i Syria.
Tirsdag legger de fram en ny rapport knyttet til den væpnede konflikten som har pågått i snart sju år.
Krisen i Somalia
FN, givere og delegasjoner fra hele verden møtes i London tirsdag for å snakke om den humanitære situasjonen i Somalia. 2,7 millioner står i fare for å sulte.
– Det internasjonale samfunnet klarte å avverge en sultkatastrofe som kunne kostet livet til tusener av somaliere i fjor. Dersom vi ikke opprettholder den humanitære innsatsen, kan landet falle tilbake i enda dypere krise, sier Flyktninghjelpens landdirektør, Nigel Tricks.
Returoppgjør uten Neymar
Paris Saint-Germain kjemper i motbakke når de tar imot Real Madrid til returoppgjør i mesterligaen. Det spanske laget har et overtak etter å ha vunnet den første kampen 3-1 i Madrid.
I tillegg må pariserne klare seg uten stjernespissen Neymar, som pådro seg et brudd i foten nylig.