Én drept i eksplosjon på flyplassen i Istanbul

Én renholder ble drept og en annen skadd i en eksplosjon på Sabiha Gokcen-flyplassen i Istanbul i Tyrkia natt til onsdag.

Eksplosjonen fant sted på en oppstillingsplass for fly litt bortenfor terminalområdet.

Årsaken til eksplosjonen er ikke kjent, men de to renholderne var ifølge flyselskapet Pegasus i ferd med å klargjøre et fly.

Den ene av dem, en 30-åring, fikk alvorlige hodeskader og døde noen timer senere på sykehus, melder TV-stasjonene CNN-Turk og NTV.

Sabiha Gokcen-flyplassen, som er oppkalt etter verdens første kvinnelige jagerflyger og ligger på Istanbuls asiatiske side, opererte i morgentimene som normalt.

Politiet har innførte streng sikkerhetskontroll ved inngangen til flyplassen og undersøkte i morgentimene biler, mens politihelikoptre sirklet over området, melder nyhetsbyrået Anadolu.