Skuffet NM-vinner
Lørdag for en uke siden vant Ingvild Flugstad Østberg skiathalom under ski-nm på Gjøvik. I dag deppet hun over en 17.-plass på den klassiske 10-kilometeren i Otepää. Foto: Terje Bendiksby / SCANPIX. Les mer Lukk
<pIngvild Flugstad Østberg (18) sjokkerte med NM-seieren på hjemmebane. I Otepää deppet hun.</p
Otepää (NTB): 17.-plass på den klassiske 10-kilometeren i Otepää var hun ikke fornøyd med, selv om en 17.-plass for en 18-åring i verdenscupen er knallsterkt og slett ikke til å kimse av.
Det skilte 1.40,1 minutter opp til vinneren Justyna Kowalczyk. Opp til Therese Johaug og Marit Bjørgen på femte- og sjetteplass var det 43 sekunder.
- Dette var ikke noe særlig. Det ble ikke som jeg ville. Det var ikke noe guts å hente noe sted, fastslo hun dukknakket.
Den neste oppgaven for henne blir junior-VM. En plass i eventuell tropp til senior-VM henger i en syltynn tråd.
Per i dag er hun ikke noe opplagt valg på noen distanser, og da er det mer enn tvilsomt om hun blir tatt ut.