Amazon.com har stanset salget av «The Pedophile’s Guide to Love and Pleasure». Faksimile.

Fjernet pedofili-håndbok

En håndbok for pedofile har blitt fjernet fra Amazon.com.

Boken var tilgjengelig som e-bok på det populære nettstedet, melder Examiner.

«The Pedophile’s Guide to Love and Pleasure» nådde topp-100-listen på Amazon.com, som selger bøker og e-bøker via nett.


Opprinnelig forsvarte selskapet at boken var tilgjengelig, i en uttalelse der det het: «Amazon mener det er sensur å ikke selge visse bøker utelukkende fordi vi eller andre mener innholdet er tvilsomt. Amazon støtter ikke hat eller kriminelle handlinger, men vi støtter alle individers rett til å selv bestemme hva de skal handle».

Da boken ble omtalt på tv-programmet «Dr. Phil», og etter en rekke protester, valgte imidlertid nettstedet å fjerne boken.

Forfatteren Philip R. Greaves II sier til programmet TODAY at «enhver får tenke sitt om boken».

- Hver gang du ser pedofile på fjernsyn er de enten mordere, voldtektsmenn eller kidnappere, sa han om bakgrunnen for at han skrev og offentliggjorde boken, sa han ifølge Msnbc. - Og det er rett og slett ikke en korrekt fremstilling av denne bestemte seksualiteten.

Før boken ble fjernet onsdag i forrige uke hadde oppføringen mer enn 2000 brukerkommentarer. Det store flertall av dem fordømte boken og Amazons beslutning om å gjøre den tilgjengelig, melder CNN.

I sin beskrivelse av boken skrev forfatteren at den var hans «forsøk på å gjøre pedofile situasjoner tryggere for barna som involveres i dem, ved å etablere visse regler de voksne må følge. Jeg håper å oppnå dette ved å appellere til pedoseksuelles bedre side, med håp om at det vil resultere i mindre hatt og kanskje mildere straffer om de skulle bli tatt».

Lesernes kommentarer

Flere bøker

Det er nok mer som Amazon burde fjerne. Det er uforståelig at de kan selge en bok som oppfordrer til fysisk mishandling av babyer.

Boken "To train up a child" er skrevet av et kristenfundamentalistisk par, med oppskrift på vold mot små barn. Forfatterne oppfordrer til å holde en ting som fanger babyens interesse, foran barnet, og de sammenlikner det med Kunnskapens tre i Edens hage. Når den lille så strekker seg etter tingen, slår foreldrene barnet. Når babyen er fire måneder, anbefales det å bruke en stokk/gren som er 12 tommer lang og 1/8 tomme bred.
http://www.amazon.com/exec/obidos/ISBN=1892112000/ontarioconsultanA/

Bok ønske!

Hvor finner jeg boken " Hvordan du knerter en pedofil, uten bli straffet"?

Syke mennesker, men...

Dette er syke mennesker både forlag, selger, kjøpere samme hva det er å si om sitt forsvar,sensur osv.
Men, dette hadde vært et topp tiltak for disse syke menneskene å registrert alle som kjøpte dette i butikk, nett osv. for så ha kontroll over disse hele tiden. Men som alt annet, dette er egentlig ikke viktig for noen, kun profitt, og stakars om man skulle krenket deres personvern...
ler meg ihjel av uannsett samfunn, der problemet er, er også løsningen, men det koster sammfunnet "penger" som er tydlig uannsett hva noen sier det aller viktigste.
Barnevernet i Norge en vits også, hva er galt med å ha nok ressurser, bemanning, boforhold, osv. for barna i Norge?... å jo, det koster penger, skulle ha dritti i Opraen f.eks, brukt de pengene på sammfunnet som rakner heller, enn å virke fine for andre land, sykt...!