- Bali-bakmann i live
Nyheter
Siste fra forsiden
- Jeg tror, ut fra hva mine kilder sier, at han fremdeles er
i Sulu, sier Sabban til journalister, med henvisning til den sørlige kjeden av
øyer som inkluderer Jolo, et arnested for militante islamister.
Sabban sier også at et annet militant medlem av JI, Umar Patek, også antas å leve i skjul på Suluøyene og at han holdes skjult av Abu Sayyaf, en lokal muslimsk ekstremistgruppe som etterretningsbyråer knytter til al-Qaidanettverket.
Dulmatin, anklaget for å ha hjulpet JI med å planlegge og gjennomføre Balibombingene som tok livet av 202 mennesker på den indonesiske ferieøya, var først antatt å ha blitt drept av det militære sør på Filippinene i januar 2008.
Men DNA-tester av likene til de drepte reiste tvil om hvorvidt det dreide seg om Dulmatin.
Patek og Dulmatin, som i likhet med mange indonesiere kun går under et navn, har levd i skjul i den Filippinske jungelen med Abu Sayyaf-gruppen siden 2003, sier etterretningskilder.
Det amerikanske utenriksdepartementet har utlovet en belønning på 10 millioner dollar for informasjon som fører til pågripelsen av Dulmatin, og en million dollar for Patek.























































Mest debattert