Omfattende politiaksjon i Øst-Jerusalem
Dusinvis av politi og grensepolitifolk i jeeper gikk inn i
den tett befolkede flyktningleiren Shuafat nord for det okkuperte Øst-Jerusalem
etter midnatt, melder politi og vitner.
Det har ikke kommet rapporter om voldelige sammenstøt.
Elleve palestinere har så langt blitt arrestert, mistenkt for skatteunndragelse, gjeld til kommunen, innblanding i kriminelle aktiviteter og voldelige forstyrrelser, sier polititalsmann Shmuel Ben Rubi.
- Vi vil bringe orden til denne landsbyen, sier han til AFP, og legger til at aksjonen vil vare «så lenge som nødvendig».
Lokale innbyggere sier til AFP at arrestasjonene også omfattet palestinske arbeidere fra Vestbredden som bor i området uten tillatelse.
Palestinere fra Øst-Jerusalem har israelske ID-kort og har tillatelse til å arbeide i landet, mens palestinere fra Vestbredden behøver arbeidstillatelser fra staten.
Israel tok Øst-Jerusalem fra Vestbredden under seksdagerskrigen i 1967, og annekterte området senere, noe som aldri har blitt anerkjent av det internasjonale samfunnet.
Israel betrakter hele byen som sin «evige, udelelige» hovedstad, mens palestinerne er fast besluttet på å gjøre byens østlige del til hovedstad i en fremtidig palestinsk stat.

Tooji gratulerer Sverige
Sverige vant - Norge på siste
Drillo-statistikken sprakk i jubileumskampen
Lesernes kommentarer
Pål Vedeld Djupvik
8. februar 2010 - 13:27
Hvem okkuperte hva i 1950.
K A Amundsen
24. mars 2010 - 11:28
At